Печерський суд санкціонував обшуки в Тупицького - ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Печерський суд санкціонував обшуки в Тупицького - ZN.UA © Укрінформ
ДБР дозволили провести слідчі дії в Тупицького в рамках кримінальної справи щодо ексголови Вищого госпсуду часів Януковича.

Сьогодні Печерський суд виніс 13 ухвал про обшуки в квартирі, будинку, транспортних засобах, за місцем роботи й у родичів Олександра Тупицького, відстороненого від посади голови Конституційного суду. Цю інформацію ZN. UA повідомили джерела в Конституційному суді, а джерела в Печерському суді її підтвердили.

За даними ZN.UA, Тупицький і його оточення знають про майбутні обшуки, так як вони досить довго протистояли ухваленню цих рішень.

Обшуки будуть проводитися в рамках кримінального провадження в якому фігурує Віктор Татьков - голова Вищого господарського суду України в роки президентства Віктора Януковича (2010-2014).

Слідство інкримінує Тупицькому підкуп свідка і дачу завідомо неправдивих свідчень (ст. 386, ч.2 ст. 384 УК Украины).

Повідомлення про підозру Тупицькому підписував заступник генпрокурора Роман Говда, і 29 грудня воно було відправлено поштою до Конституційного суду. На думку адвокатів, підозру не можна вважати врученою, так як така форма повідомлення може бути застосована лише до тих, хто перебуває розшуку і чиє місцезнаходження невідоме правоохоронцям.

За тиждень до підписання підозри «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером.

Судячи з запису, Тупицький намагався переконати бізнесмена не давати свідчень про його роль у подіях навколо «Зуєвського енергомеханічного заводу», в заволодінні яким підозрюють Віктора Татькова. Колишній голова Вищого господарського суду України хпереовається від слідства в Австрії.

Автори матеріалу стверджують, що Тупицький теж міг отримати частку в підприємстві і оформив її на довірену особу. З 2009 року міноритарним співвласником заводу став Борис Румаков, на ім'я якого Тупицький виписував довіреність на управлінням його автомобілем.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

27 березня Зеленський підписав указ про скасування указу Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ. Тупицький оскаржив укази президента у Верховному суді.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. 

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Докладніше - в статті Михайла Жернакова "Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і ніякого прогресу" й у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі