Офіс генерального прокурора затягує передачу до суду справи заступника голови Офісу президента України Олега Татарова, хоча строк розслідування у ній сплив 1 березня, повідомляє Центр протидії корупції.
«Офіс генерального прокурора повинен був ще на початку березня направити справу Татарова до суду, адже в ній збігли строки розслідування. Однак цього не зроблено, всупереч Кримінальному процесуальному кодексу», - наголошують антикорупціонери.
Відомство Ірини Венедіктової намагалося оскаржити відмову Шевченківського районного суду Києва у продовженні строків розслідування, хоча КПК цього не передбачає. А після невдачі звернулося до суду за роз'ясненням рішення.
Таку версію «невдач» у справі Татарова Офіс генпрокурора виклав у відповідь на запит журналіста Олега Новікова. Фото відповіді Офісу генпрокурора Новіков оприлюднив у своєму Telegram.
«Схоже на те, що в ОГП просто тягнуть час. Але для чого? Очевидно, для того, щоб потім кивати на суд, виправдовуючи свої незаконні рішення та бездіяльність. Дякуючи Венедіктовій, її посіпакам і «незалежним» судам по типу Печерського і Шевченківського, справа щодо передачі хабара Татаровим так і не потрапила до суду», - підсумовують у ЦПК.
У грудні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабара в інтересах ексдепутата Максима Микитася. У коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що Татарову можна було оголошувати підозру. Заступник голови ОПУ справді вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.
Пізніше журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Згодом ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.
Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб, читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.