Микитась відмовився від скарги, що дозволяла повернути справу Татарова до НАБУ

Поділитися
Микитась відмовився від скарги, що дозволяла повернути справу Татарова до НАБУ
Наступним кроком колишнього депутата може стати відмова від свідчень, що допомогли оголосити підозру заступнику голови ОПУ.

Колишній народний депутат, підозрюваний у справі квартир Нацгвардії Максим Микитась відмовився від скарги на рішення суду, за яким провадження стосовно іншого фігуранта, заступника голови Офісу президента Олега Татарова, забрали з Національного антикорупційного бюро.

«Микитась із адвокатом відмовилися від своєї ж скарги в Антикорсуді, якою просили скасувати незаконне рішення Печерського суду щодо передачі справи Татарова від НАБУ до іншого органу. Тож апеляція ВАКС закрила провадження за цією скаргою, а повернути справу до НАБУ за допомогою Антикорсуду вже не вийде», - повідомляє Центр протидії корупції.

Минулої п'ятниці Микитась вийшов із СІЗО у справі про викрадення людини, адвокати колишнього депутата називали її сфальсифікованою. А вже за шість днів він разом із адвокатами відмовився від скарги в іншій, що стосується Татарова.

«Все виглядає максимально підозрілим і дуже схоже на договорняки між колишніми знайомими (Татаровим і Микитасем). Якщо це дійсно так, то цілком імовірно, що наступним кроком Микитася буде відмова від свідчень про Татарова, за допомогою яких НАБУ повідомило про підозру чиновнику Офісу президента», - припускають антикорупціонери.

На засіданні Антикорупційного суду прокурор Грицан повідомив, що у справі Татарова поки що жодного рішення так і не прийнято: ані про закриття справи, ані про її завершення та передачу до суду.

Наприкінці грудня головний фігурант «квартирної справи», колишній народний депутат і голова корпорації «Укрбуд» Максим Микитась звернувся до генпрокурори Ірини Венедіктової з клопотанням про повернення справи в бюро. Директор НАБУ Артем Ситник клопотав про те саме в СБ України.

24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України. Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог.

У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування.  В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі