Головний фігурант справи про махінації з квартирами для Нацгвардіі Максим Микитась звернувся до генерального прокурора Ірини Венедіктової з клопотанням про передачу кримінальної справи назад в НАБУ.
Про це з посиланням на свої джерела пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.
Так, за його словами, директор НАБУ Артем Ситник своєю чергою звернувся в СБУ з офіційним запитом про передачу справи назад в його відомство.
"Сьогодні за даними джерел, підозрюваний Максим Микитась підписав клопотання до генерального прокурора Ірині Венедиктової і замгенпрокурора Олексію Симоненку про передачу кримінальної справи, за якою підозри висунуті самому Микитасю і заступник голови ОП Олегу Татарову. Микитась в клопотанні пише, що справа, яку Генпрокуратура передала в СБУ, було відкрито проти нього як народного депутата минулого скликання, і за законом ця справа знаходиться у виключній компетенції НАБУ. Таке ви рідко побачите - сам обвинувачений просить від Генпрокурора не порушувати закон і не "зливати" його кримінальну справу!" - йдеться в повідомленні.
За словами Бутусова, НАБУ залишають поза передачею справу Микита-Татарова в СБУ, як це наказав замгенпрокурора Олексій Симоненко, на увазі незаконність даного рішення. Матеріали справи фізично продовжують перебувати в НАБУ.
"Сьогодні, як повідомляють наші джерела, директор НАБУ Артем Ситник звернувся в СБУ з офіційним запитом про передачу справи з СБУ в НАБУ. Клопотання Микитася і звернення Ситника значно зміцнюють правову позицію НАБУ. Не виконати це клопотання і це звернення не можна. По суті, Офіс президента і Генпрокуратура працюють на захист Татарова, на виконання незаконного рішення. Але хто візьме відповідальність відмовити Микитасю і Ситнику - і прямо порушити закон?" - підкреслив журналіст
Бутусов додав, що зараз головним завданням Офісу президента стане удар по Микитасю, справу хочуть забрати, щоб змусити основного свідка відмовитися від надання свідчень проти Татарова.
"Це просто демонстративне втручання оточення президента в роботу правоохоронних органів. Захищаючи Татарова, Володимир Зеленський опустився з ним на один рівень - рівень міліцейсько-суддівського "рішали", для якого "справедливість" і правосуддя" - це порожні фігуральні вислови, і який з гаранта дотримання законів став гарантом їх порушення..." - підсумував журналіст.
Вранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України.
Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.
Детективи відзначили, що рішення приймалося без консультацій з НАБУ і САП. Відомості про нього в Єдиному реєстрі досудових розслідувань з'явилися майже опівночі 23 грудня, прокурорів повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.
У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням в розслідування і підкреслюють, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн застави.
При цьому Татаров підтвердив, що продовжує працювати, попри заяву ОПУ про відсторонення.
Нагадаємо, минулого тижня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Олегу Татарову. Водночас у коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього можна було підписувати.
При цьому представників НАБУ не пустили в Офіс президента для того, аби особисто вручити Татрову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.
За даними слідства, Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, через хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.
За словами Ситника, НАБУ проситиме для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомляють про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.
Справа не в тому, винен конкретний Татаров чи ні - це може вирішити тільки суд. Але справа в тому, що сигнал президента Зеленського про те, що на час розслідування кримінальної справи заступник глави ОПУ Татаров «через можливий конфлікт інтересів відсторонений від ряду повноважень», пішов лише після того, як до зубів уповноважний Татаров за місяць вирішив всі свої проблеми. Включаючи висновок справи з підслідності НАБУ.
Подробиці в матеріалі Інни Ведернікової "Охоронна грамота".