Центр протидії корупції розповів, навіщо справу Татарова забрали в НАБУ та САП

Поділитися
Центр протидії корупції розповів, навіщо справу Татарова забрали в НАБУ та САП © Телеканал "НАШ"
Заступник Венедіктової місяць намагався незаконно оскаржити рішення, кажуть у ЦПК

Верховний суд відмовився оскаржувати відмову Шевченківського суду у продовженні розслідування справи заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Так само як зробив Київський апеляційний суд. У Центрі протидії корупції кажуть, що такі ухвали не оскаржуються в принципі.

“Раніше ми розповідали про показуху від заступника генпрокурорки Венедіктової Олексія Симоненка: він оскаржив відмову Шевченківського суду у продовженні розслідування у справі Олега Татарова. Такі ухвали не оскаржуються в принципі, тож Київський апеляційний суд очікувано відмовив. Але Симоненко не здався, адже якщо й влаштовувати показуху, то на повну. Він оскаржив це рішення ще й до Верховного Суду. І там теж відмовили”, - йдеться в повідомленні у телеграм-каналі ЦПК.

У Центрі передбачають, що коли генеральну прокурорку Ірину Венедіктову вчергове питатимуть: «а що там з Татаровим», вона розказуватиме про суди, “ні слова не сказавши про те, що саме прокурори дотягнули до закінчення строків. Ще й оскаржували те, що за законом не оскаржується”.

Тож у справі поставлено ще одну крапку. Бо:

А) строки завершилися;

Б) замість того, щоб почати процес передачі до суду протягом передбачених п’яти днів, заступник Венедіктової місяць грався в незаконне оскарження. 

“Тож тепер не буде ні розслідування, ні суду. Гадаємо, саме для цього справу забрали у НАБУ та Антикорупційної прокуратури”, - додали в ЦПК.

У грудні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах ексдепутата Максима Микитася. У коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що Татарову можна було оголошувати підозру. Заступник голови ОПУ справді вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами. 

Пізніше журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на “аналогічні” на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі