Лещенко повідомив про плани Тупицького повернути контроль над КСУ за допомогою суддів і депутатів

Поділитися
Лещенко повідомив про плани Тупицького повернути контроль над КСУ за допомогою суддів і депутатів Сергій Лещенко розповів про плани голови Конституційного суду © Укрінформ
За інформацією Лещенко, З'їзд суддів України обере суддею КСУ главу Апеляційного суду Херсонської області Коровайко.

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький планує ввести до складу КСУ голову Апеляційного суду Херсонської області Олександра Коровайка, який лояльний до нього, стверджує ексдепутат, член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко. За його словами, це дасть Тупицькому можливість повернути кворум, якого немає після відмови чотирьох суддів КСУ, котрі не погоджуються зі скасуванням антикорупційної реформи, брати участь в засіданнях суду.

«Його новий план - на початку грудня поповнити склад КС ще одним суддею і повернути кворум. Для цього він за допомогою лояльних депутатів заблокував процеси в Раді, де поступово заговорюють проблему і збирають «робочі групи» з депутатів, що перебувають у конфлікті інтересів», - написав Лещенко в Telegram ввечері в середу, 18 листопада.

Ексдепутат пояснив, що Тупицький тягне час до 9-10 грудня, коли має відбутися З'їзд суддів України. Він має обрати Коровайка, кар'єра якого «пішла вгору при Януковичі»: посаду голови суду він отримав у 2012 році.

«Про те, що призначення готують під Коровайка, відомо багатьом серед юридичної еліти. З'їзд суддів порівнюють з аморфним болотом, де голосують за тих, на кого вкажуть "судові генерали". А судді винні Тупицькому за рішення про відновлення пільг, тому проголосують так, як треба», - підкреслив Лещенко.

Він прогнозує, що після обрання Коровайко «не доєднається до страйкуючих суддів» і підконтрольний Тупицькому кворум буде автоматично відновлено.

 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі