КСУ звинуватив НАБУ в «підбурюванні суспільства до беззаконня»

Поділитися
КСУ звинуватив НАБУ в «підбурюванні суспільства до беззаконня»
В КСУ нагадали, що своє рішення по НАБУ відклали на три місяці

Конституційний суд звинувачує Національне антикорупційне бюро в підбурюванні суспільства до вирішення неконституційним способом політичної проблеми, яка склалася в Україні.

Про це йдеться в опублікованому на сайті КСУ відповіді на те, що 6 листопада НАБУ заявило, що рішення КС про визнання неконституційними повноважень президента в законі про НАБУ загрожує повноцінній роботі установи в майбутньому.

Це призведе до того, що поза правовим полем виявиться призначення і звільнення директора бюро, здійснення незалежного аудиту інституту і обрання і функціонування Ради громадського контролю при НАБУ.

"Опубліковане заяву НАБУ направлено виключно на підбурювання суспільства і вирішення зазначеної політичної проблеми у неконституційний спосіб. При цьому триває систематичне спотворення змісту рішення Конституційного суду України в приватних інтересах. Разом з тим нагадуємо, що для приведення окремих норм Закону України" Про Національне антикорупційне бюро України " у відповідність з Конституцією України суд відстрочив припинення дії цих положень на три місяці з метою збереження цілісності системи антикорупційного законодавства, спрямованого на боротьбу з корупцією ", - заявили в КСУ.

17 вересня КС визнав неконституційними окремі норми закону "Про НАБУ" в частині повноважень президента України, і це рішення містить загрози для повноцінної роботи установи в майбутньому.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі