Голова конкурсної комісії з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Катерина Коваль просить в Офісу генерального прокурора надати відомості щодо спецперевірки кандидатів у керівники САП.
Однак ці відомості в комісії вже є, у такий спосіб відбувається затягування затвердження результатів відбору, за якими переможцем є детектив НАБУ Олександр Клименко, пише голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
«Генпрокурка (Ірина Венедіктова – ред.) вчора так і не розмістила оголошення про засідання конкурсної комісії, як цього вимагала половина комісії. Голова комісії Коваль, яка замість вимагати розмістити оголошення, попросила в останньої документи, які вже є комісії», - пише він у Telegram.
Детектив Клименко керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова, тож на Банковій воліли б бачити у кріслі очільника САП іншого кандидата – прокурора ОГП Андрія Синюка.
У своєму листі Коваль просить Венедіктову надати результати перевірки поданих кандидатами документів на відповідність вимогам закону «Про очищення влади», «Про запобігання корупції»(люстраційна перевірка) та доступ до державної таємниці.
«Весь абсурд в тому, що ці відомості вже є і в комісії, і в Офісі генпрокурора! Кандидати проходили спецперевірку ще весною (…), одразу після тестів на законодавство та загальні здібності. Без спецперевірки кандидатів не допускали б до співбесіди на доброчесність (останню кандидати пройшли ще у червні)! Повторна спецперевірка не передбачена», - додає Шабунін.
Факт того, що документи в комісії є, вчора підтвердив і її член Роман Куйбіда. «Спецперевірка проведена. Результати в нас є – довідки про відсутність перешкод для призначення на посади», - написав він у Facebook.
Аби і далі затягувати конкурс, документи можуть довго шукати в Офісі генпрокурора, «загубити» чи вони взагалі «зникнуть», припускає Віталій Шабунін. Іншої причини витребувати документи, які і так є просто не існує.
Оперативний, чесний і прозорий конкурс у САП президент Володимир Зеленський обіцяв американському лідеру Джо Байдену на зустрічі 1 вересня.
У листопаді Україна підписала Меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ), одним із закріплених у документі зобов'язань стало обрання до кінця місяця нового очільника САП.
Жодне з цих зобов'язань досі не виконане, конкурс зірвано людьми президента за вказівкою з Офісу президента.
США надають Україні підтримку у війні з Росією, МВФ – забезпечує надання траншів, життєво важливих для української економіки. Невиконання взятих на себе зобов'язань погіршує імідж нашої країни в очах партнерів та загрожує втратою підтримки.
Нагадаємо, детектив НАБУ Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів. Та затвердити результати відбору комісія не змогла – голоси у повному складі не дали представники Верховної Ради.
Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни.
За оновленою редакцією було обрано попереднього керівника САП Назара Холодницького. Тоді результати конкурсу оскаржували в ОАСК, проте суд Вовка не побачив у нормах юридичної колізії.