Чаусу дали можливість "прикритися" в ЄСПЛ політичним переслідуванням і дискредитували як свідка – Ситник

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чаусу дали можливість © НАБУ
У березні 2021 року вже було рішення суду Молдови про те, що йому відмовлено в політичному притулку. Нас відділяло три - максимум чотири тижні до рішення суду про його екстрадицію. Він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи.

Після всіх незаконних маніпуляцій з викраденням/поверненням екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса в Україну, НАБУ отримало дискредитованого і можливо підготовленого фігуранта-свідка у його особі, з ризиками його звернення до Європейського суду з прав людини про політичне переслідування в Україні. Свідченням екссудді Миколи Чауса буде складно довіряти, де б він їх не давав, заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв'ю ZN.UA. Він пояснив це тим, що справа про хабарі, фігурантом якої є Чаус, стала політичною.

"По-перше, рядова справа (про хабарі - ред.) стала політичною. По-друге, внаслідок цього дійсно буде складно мати довіру до його свідчень. Де б він їх не давав — в НАБУ, СБУ або в суді. Тим більше без підтвердження доказами. Хоча, повторюся, у нас був вже абсолютно законний шлях розслідувати обидві справи — і про хабарі, і про зникнення", - зазначив Ситник.

Він додав, що в першому випадку — розслідування встановило факт злочинної діяльності екссудді, а в другому, на думку директора НАБУ, є досить серйозні напрацювання, яким Бюро могло б отримати остаточне підтвердження після свідчень Чауса.

"Більш того, тепер і справедливе покарання у першій справі про хабар — під загрозою. Екссудді дали можливість спекулювати тим, що це — нібито політичне переслідування", - зазначив директор НАБУ.

"Найприкріше те, що в березні 2021 року вже було рішення суду Молдови про те, що йому відмовлено в політичному притулку. Він був би законно екстрадований, а всі справи — розслідувані. Тепер же, де б він не знаходився, і як би не закінчилася його справа, у нього є всі підстави для звернення до Європейського суду про політичний мотив переслідування", - додав директор НАБУ.

Ситник також вважає, що повернення Чауса в Україні таким способом, як це сталося — абсолютна дурість.

"Повторюся, нас відділяло три — максимум чотири тижні до рішення суду про його екстрадицію. Він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи", - пояснив Ситник.

З Артемом Ситником поспілкувалася редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, всі її статті й інтерв'ю читайте тут.

3 квітня 2021 року в центрі Кишинева, незабаром публікації журналістського розслідування про причетність українських спецслужб до втечі Чауса з України, суддю викрали. Молдавське слідство встановило, що це зробили українські спецслужби.

30 липня Микола Чаус з'явився в селі Мазурівка Вінницької області. За даними журналіста Юрія Бутусова, суддю тривалий час тримали на базі Головного управління розвідки Міноборони. З села Чауса до Києва вивезли співробітники СБУ, в столиці за ними гналися детективи НАБУ, але відбити суддю не змогли.

НАБУ звинуватило СБУ в перевищенні повноважень і вимагало доставити підозрюваного до суду для обрання запобіжного заходу. В СБУ претензії відкинули, заявивши, що взяли Чауса під охорону заради забезпечення його безпеки.

У 2016 році суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса затримали детективи НАБУ за підозрою в отриманні 150 тисяч доларів хабаря. Частину грошей він сховав на своїй земельній ділянці, в скляній банцыі. Перебуваючи під слідством, Чаус залишив межі України, в березні 2017 року його затримали в Молдові.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі