Посли країн «Великої сімки» (G7) у Києві продовжать підтримувати Україну у проведенні необхідних реформ. Пріоритети роботи групи на 2022 містять три блоки: «справедливі та стійкі інститути», «процвітаюча економіка», «безпечна країна», йдеться у документі на сайті посольства.
Дипломати відстоюватимуть інклюзивний підхід до реалізації реформ, що враховує думку уряду, парламенту, громадянського суспільства та бізнесу. А також працюватимуть над інтеграцією у них прав людини та ґендерної рівності, включно зі сферою безпеки та оборони, пише «Європейська правда».
Справедливі та стійкі інститути
До першої групи пріоритетів відносяться:
- судова реформа (запуск та ефективна робота Етичної ради Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, продовження реформи Офісу генпрокурора та Державного бюро розслідувань);
- боротьба з корупцією (ухвалення Національної антикорупційної стратегії, підвищення ефективності роботи НАЗК, НАБУ, САП та АРМА, підтримка їхньої незалежності, підвищення незалежності та ефективності роботи Вищого антикорупційного суду);
- підтримка реформи децентралізації, удосконалення Виборчого кодексу, реформи, спрямовані на зменшення економічного впливу на політику та посилення свободи ЗМІ).
Процвітаюча економіка
До другої групи пріоритетів відносяться:
- підтримка економічного зростання (підтримка сильного незалежного НБУ, ефективності співробітництва України з міжнародними фінансовими установами, моніторинг ефективності та справедливості земельної реформи, прозора приватизація державних підприємств та банків, покращення корпоративної сфери);
- «зелений перехід» та енергетичні реформи (підтримка реформ, спрямованих на залучення інвестицій, демонополізацію, дослідження нових енергетичних секторів, таких як водневі технології та відновлювані джерела енергії, підтримка вкладу України у боротьбу зі зміною клімату).
Безпечна країна
До третьої групи пріоритетів відносяться:
- безпека та оборона (імплементація «Закону про національну безпеку», реформа ЗСУ та Міноборони на чолі з цивільним керівником, посилення корпоративного управління в оборонному секторі, реформа СБУ, підтримка створення ефективного механізму перевірки інвестицій для захисту стратегічних галузей і технологій України);
- робота правоохоронних органів (продовження реформування українських правоохоронних органів, підтримка запуску Бюро економічної безпеки ).
З першого дня Нового року ZN.UA публікує десять прогнозів на 2022 рік. Які ціни на продукти на нас чекають? Скільки віддаватимемо за газ і де його брати? Що буде на ринку землі? А нерухомості? Як можуть розвиватися події на Донеччині? Чи трястиме ринок бензину та автогазу? Що чекає на курс долара? Чого бізнесу чекати від податкової? Чи буде запроваджено е-резидентство в Україні?
Яких перспектив чекати на фронті боротьби з корупцією, читайте у статті Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті». Які законодавчі нововведення впливатимуть на наші життя у 2022 році, читайте в огляді від Лабораторії законодавчих ініціатив «Закони нового року» та «Закони нового року. Частина 2».