Міністр фінансів Наталя Яресько проведе три презентації для власників українських єврооблігацій, інвесторів та фінансових аналітиків, в ході яких розповість про подробиці реструктуризації державного боргу України.
Перша веб-презентація відбудеться 2 жовтня в Києві, ще дві особисті зустрічі (і веб-презентації) пройдуть наступного тижня - 5 жовтня в Лондоні, 6 жовтня в Нью-Йорку, повідомила прес-служба міністерства.
Головна мета – презентувати всім зацікавленим найголовніші аспекти реструктуризації. Яресько також розкриє інформацію про те, як інвестори приймають запропоновану Мінфіном реструктуризацію. "Під час презентацій також буде надана інформація про процес прийняття інвесторами запропонованої реструктуризації та її практичної реалізації", - йдеться в повідомленні Мінфіну.
Зазначимо, що з 3 жовтня кредитори готуються отримати страховку від дефолту України - власники українських облігацій можуть претендувати на отримання відшкодування за своїми цінними паперами.
Наприкінці серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, який контролює близько $ 9 млрд.
Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу (близько $ 3,6 млрд), а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. При цьому відстрочка для власників паперів-2015 (повинні були отримати виплати у вересні і жовтні) виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше.
Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів України, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.
Проте кілька власників "коротких" євробондів-2015 погрожували Україні заблокувати реструктуризацію боргу, а саме обмін "старих" цінних паперів на нові, оскільки вважають несправедливими запропоновані Мінфіном рівні для всіх власників умови. За даними Reuters, одним з таких кредиторів є фонд-"стерв'ятник", який раніше шантажував Аргентину дефолтом.
З 23 вересня Мінфін оголосив зупинку виплат з боргу і початок реструктуризації, яку розраховує завершити до 1 грудня. Це співпало з днем, коли Україна повинна була погасити $ 500 млн тим самим власникам "коротких" облігацій.
Відмова від виплат з боргу не є автоматично дефолтом України, якщо кредитори не вдадуться до свого права вимагати повернення грошей.
У цілому, як писала Юлія Самаєва у статті для ZN.UA, Україна могла добитися більш вигідних умов реструктуризації держборгу.