Один з хедж-фондів, який скупив значну частину українських єврооблігацій, не погоджується на запропоновані умови реструктуризації, але йому навряд чи вдасться зірвати операцію.
Хедж-фонд Aurelius Capital Management скупив певний обсяг українських єврооблігацій і сформував групу кредиторів, яка може домагатися поліпшення умов реструктуризації боргу, повідомив Reuters з посиланням на джерело.
"Це Aurelius. Вони акумулювали бонди з ринку", - цитує інформагентство слова неназваного джерела.
Цей хедж-фонд скуповував українські облігації, включаючи ті, термін погашення яких припадає на останні місяці 2015 року.
Раніше в цьому році облігації досягали мінімуму вартості в 35 центів за долар номіналу (коли оголошення дефолту виглядало ймовірним), однак сьогодні торгуються на рівні 78 центів.
Влада Аргентини, чиї облігації також скуповував Aurelius, охарактеризували згаданий хедж-фонд "стерв'ятників", оскільки той разом з іншим хедж-фондом, Elliott, протягом тривалого часу чинив тиск на Буенос-Айрес для повної сплати суверенного боргу. В якості інструменту тиску застосовувався, зокрема, арешт державних активів.
Примітно, що напередодні лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко звинуватила уряд в тому, що російський банк заробив $ 320 млн, скуповуючи боргові держоблігації України.
Напередодні група охоронців українських єврооблігацій через адвокатів фірми Shearman & Sterling заявила, що їх частка досить велика, щоб оскаржити угоду по боргу обсягом у $ 18 млрд.
Видання Bloomberg раніше повідомляло, що ще до ратифікації угоди кредитори зажадали перегляду умов реструктуризації боргу України, так як вважають раніше узгоджений варіант врегулювання боргової питання "нечесним". Як відомо, з кредиторів поки тільки Росія відмовила Україні у реструктуризації боргу.
Юристи Shearman & Sterling відмовилися називати свого клієнта, а спікер Aurelius відмовився від коментарів.
"Вони [Aurelius] в остаточному підсумку приєднаються до Росії як ті, хто відмовиться (від запропонованих умов і не буде брати участь у реструктуризації)", - сказало джерело Reuters.
Міністр фінансів країни Наталія Яресько 11 вересня заявляла, що власники "коротких" паперів не мають запитань до Мінфіну і хочуть провести переговори з іншими кредиторами, щоб домовитися про розподіл нових випусків облігацій. Вона повідомила, що плановані терміни завершення процесу реструктуризації залишаються колишніми - жовтень.
27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.
Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027.
У четвер 17 вересня Верховна Рада схвалила реструктуризацію держборгу України, прийнявши пакет урядових законопроектів про реструктуризацію зовнішнього боргу країни. Україна, зокрема, отримала 4-річну відстрочку за всіма платежами за єврооблігаціями. При цьому відстрочка для власників паперів, які повинні отримати виплати у вересні та жовтні цього року, виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше, тому група власників "коротких" випусків хоче отримати для себе більше облігацій, які будуть випущені за підсумками угоди, з більш близькими термінами погашення.
Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.