Кредитори готуються отримати страховку від дефолту України

Поділитися
Кредитори готуються отримати страховку від дефолту України Власники українських єврооблігацій отримають страховку © РИА Новости
Власники українських облігацій з 3 жовтня можуть претендувати на отримання відшкодування за свої цінні папери.

Міжнародна асоціація свопів і деривативів (ISDA) може провести 6 жовтня аукціон щодо відшкодування "страховки" від дефолту України, яку повинні отримати кредитори-власники українських єврооблігацій за допомогою механізму CDS (кредитно-дефолтних свопів).

Відповідне повідомлення опубліковано на сайті асоціації.

Асоціація розпочала підготовку до проведення аукціону. Він відбудеться, якщо Україна дійсно застосує мораторій на виплати за держборгом і буде дотримуватися досягнутих домовленостей про реструктуризацію.

Комітет ISDA очікує, що анонсований Україною мораторій набуде чинності 3 жовтня - після закінчення 10-денного пільгового періоду для погашення єврооблігацій на $ 500 млн, які повинні були бути погашені 23 вересня 2015 року.

Асоціація закликала кредиторів, що володіють борговими зобов'язаннями України та потенційно претендують на відшкодування (у разі визнання техдефолту), надати всю необхідну інформацію до 29 вересня.

Попередній аукціон може відбудуться 6 жовтня, фінальний – 8 жовтня 2015 року. Поставні зобов'язання будуть розраховуватися за всіма суверенними єврооблігаціями, включаючи "російські" на $ 3 млрд.

Як відомо, реструктуризації підлягають також єврооблігації України на $ 500 млн з погашенням 23 вересня 2015 року. Якщо ISDA визнає, що невиплата за ними не є дефолтом, це спричинить спрацьовування механізму розрахунку по кредитних дефолтних свопах.

18 вересня 2015 року інвестори звернулися в ISDA за роз'ясненням, чи є реструктуризація євробондів на $ 500 млн дефолтом.

Раніше минулого тижня комітет ISDA визнав реструктуризацію держборгу України "кредитною подією" і почав обговорення умов виплат кредиторам, застрахованим від дефолту України.

Наприкінці серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, який контролює близько $ 9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу (близько $ 3,6 млрд), а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. При цьому відстрочка для власників паперів-2015 (повинні були отримати виплати у вересні і жовтні) виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше.

Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів України, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.

Проте кілька власників "коротких" євробондів-2015 погрожували Україні заблокувати реструктуризацію боргу, а саме обмін "старих" цінних паперів на нові, оскільки вважають несправедливими запропоновані Мінфіном рівні для всіх власників умови. За даними Reuters, одним з таких кредиторів є фонд-"стерв'ятник", який раніше шантажував Аргентину дефолтом.

З 23 вересня Мінфін оголосив зупинку виплат з боргу і початок реструктуризації, яку розраховує завершити до 1 грудня. Це співпало з днем, коли Україна повинна була погасити $ 500 млн тим самим власникам "коротких" облігацій.

Відмова від виплат з боргу не є автоматично дефолтом України, якщо кредитори не вдадуться до свого права вимагати повернення грошей.

У цілому, як писала Юлія Самаєва у статті для ZN.UA, Україна могла добитися більш вигідних умов реструктуризації держборгу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі