Власники українських єврооблігацій на $ 500 млн, погашення яких настає 23 вересня і їх неповернення означає дефолт України, заявили, що мають блокуючий пакет голосів, який дає їм можливість зірвати домовленості України і групи кредиторів про реструктуризацію держборгу, повідомляє агентство Bloomberg.
У заяві міжнародної юридичної фірми Shearman & Sterling LLP, яка представляє інтереси цієї групи кредиторів, говориться, що власники паперів наполягають на перегляді деяких умов угоди, так як відстрочка їх погашення облігацій виявилася більшою, ніж у інших єврооблігацій, які потрапляють під реструктуризацію.
Група, яка, згідно із заявою, має 25% голосів, може заблокувати або затримати процес ратифікації угоди.
Видання Bloomberg раніше повідомляло, що ще до ратифікації угоди кредитори зажадали перегляду умов реструктуризації боргу України, так як вважають раніше узгоджений варіант врегулювання боргового питання "нечесним".
Міністр фінансів країни Наталія Яресько 11 вересня заявляла, що власники "коротких" паперів не мають запитань до Мінфіну і хочуть провести переговори з іншими кредиторами, щоб домовитися про розподіл нових випусків облігацій. Вона повідомила, що плановані терміни завершення процесу реструктуризації залишаються колишніми - жовтень.
В цей же час, напередодні, 17 вересня, Яресько повідомила, що Україна допускає повторну реструктуризацію держборгу в разі погіршення ситуації. Країна буде здатна обслуговувати свої зобов'язання в рамках реструктуризації боргу, якщо реальне зростання ВВП буде перевищувати 4-6% на рік, сказала вона.
Shearman & Sterling заявила, що комітет кредиторів, очолюваний Franklin Group, поки не відповів на пропозицію провести переговори з власниками "коротких" паперів. Заява групи кредиторів, вважають експерти, покликане посилити тиск з метою змусити комітет сісти за стіл переговорів.
27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.
Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми будуть відсунуті на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027.
У четвер 17 вересня Верховна Рада схвалила реструктуризацію держборгу України, прийнявши пакет урядових законопроектів про реструктуризацію зовнішнього боргу країни. Україна, зокрема, отримала 4-річну відстрочку за всіма платежами за єврооблігаціями. При цьому відстрочка для власників паперів, які повинні отримати виплати у вересні та жовтні цього року, виявляється максимальною, а для інших кредиторів вона фактично менше, тому група власників "коротких" випусків хоче отримати для себе більше облігацій, які будуть випущені за підсумками угоди, з більш близькими термінами погашення.
Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси як мінімум 75% власників паперів, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.
Розпорядження Кабміну України про реструктуризацію передбачає, що оголошення про майбутній обмін буде зроблено до 15 вересня, і в будь-якому випадку - до 23 вересня, коли настає термін погашення єврооблігацій на $ 500 млн.