Уряд України оголосив про початок реструктуризації держборгу та його часткового списання, в рамках якої доручено з 23 вересня тимчасово призупинити здійснення платежів з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу, до якого віднесені державні єврооблігації, випущені у 2005-2013 роках, і єврооблігації "Фінінпро", йдеться в розпорядженні Кабміну на офіційному сайті.
"Міністерству фінансів і Міністерству інфраструктури тимчасово призупинити здійснення платежів за борговими зобов'язаннями згідно з переліком згідно з додатком на строк, встановлений статтею 1 закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", - зазначено в розпорядженні.
Згідно з законом, уряд може призупиняти платежі за кожним борговим зобов'язанням на строк "до здійснення такої угоди (угод) та зміни умов відповідного запозичення щодо кредиторів".
27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20 відсотків держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.
Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що закони по реструктуризації держборгу України на ділі пропонують Україні недостатньо вигідні умови виходу з переддефолтного стану. У цей пакет увійшли чотири законопроекти, які передбачають зміни в Бюджетний кодекс, Закон "Про цінні папери та фондовий ринок", зміни в Податковий кодекс та постанова про забезпечення фінансової стабілізації в рамках програми МВФ.
Ні досягнення попередніх домовленостей з кредиторами, ні ухвалення пакету законопроектів ще не гарантують нам успішної реструктуризації, зазначає автор.
Детальніше про особливості реструктуризації держборгу України читайте у статті Палиці в колесах реструктуризації Юлії Самаєвої в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".