В російському "Газпромі" не поспішають списувати з рахунків існуючий лише на папері проект чергового газопроводу "Турецький потік". Російський монополіст все ще має намір продовжити роботу в цьому напрямку – після "нормалізації російсько-турецьких відносин".
"Терміни реалізації проекту "Турецький потік" будуть уточнені після нормалізації російсько-турецьких відносин і підписання міжурядової угоди між нашими країнами", - заявив член правління "Газпрому" Олег Аксютін в Новосибірську в п'ятницю, 18 березня.
Відносини Туреччини і Росії зіпсувалися восени 2015 року, після того, як турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24, який вторгся в повітряний простір країни. Незабаром влада РФ оголосила, що вводять санкції проти Анкари, а тому проект "Турецький потік" заморожений, бо він підпадає під дію цих заходів.
У той же час турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що це не Росія, а Туреччина припинила переговори щодо "Турецького потоку" з причини невиконання газових обіцянок РФ. За словами Ердогана, заяви Москви про нібито зупинку переговорів з її ініціативи як покарання за збитий Су-24 є "недостовірною інформацією", якый не слід вірити.
Так, в жовтні стало відомо, що Туреччина подала в суд на "Газпром" з вимогою дати знижку на газ, яку Москва пообіцяла Анкарі майже рік тому в обмін на дозвіл будівництва "Турецького потоку". В "Газпромі" заперечують прямий зв'язок реалізації газопроводу з наданням Анкарі знижки на російський газ.
Вже в 2016 році, в кінці січня "Газпром" скасував знижку на газ для низки турецьких компаній. А в кінці лютого без офіційного пояснення скоротив поставки. 1 березня "Газпром" в односторонньому порядку підняв ціни на газ, що поставляється турецьким імпортерам.
Два роки тому, в кінці 2014-го, Росія змушена була відмовитися від газопроводу "Південний потік" в обхід України.