РФ і Туреччина не зможуть домовитися щодо "Турецького потоку" до кінця року

Поділитися
РФ і Туреччина не зможуть домовитися щодо "Турецького потоку" до кінця року Путін та Ердоган обговорили "Турецький потік" © Пресс-служба президента РФ
У Москві хотіли б завершити всі процедури "чим швидше, тим краще". Але

Підписання підсумкової міжурядової угоди щодо "Турецького потоку" залежатиме від узгодження тексту після формування нового уряду Туреччини, повідомив глава Міненерго РФ Олександр Новак. У Москві розраховують на те, що цей процес не триватиме довго, але визнають, що навряд чи буде завершений до кінця 2015 року.

Зустріч Путіна і Ердогана відбулася в неділю в Антальї на полях саміту "Великої двадцятки" (G20).

"Так, дійсно (Путін і Ердоган – ред.) обговорювали це питання. Домовилися, що зараз, як тільки буде призначено уряд, ми продовжимо разом з міністерством енергетики Туреччини, з новим міністром опрацьовувати питання з реалізації цього проекту", - сказав міністр, цитує його РИА Новости.

На питання про те, коли очікується підписання, міністр зазначив, що все залежатиме від узгодження тексту. "Я не думаю, що це довгий процес. У грудні - я сумніваюся", - додав він.

Читайте також: Єврокомісія перевірить "Північний потік-2" на відповідність цілям ЄС

Міністр пояснив, що за внутрішньодержавними процедурами це складно зробити до кінця року. "Важливо зараз зрозуміти, коли турецька сторона призначить свого міністра, і ми з міністром продовжимо діалог, - зазначив глава Міненерго РФ. - Всі розуміють, що за термінами - чим швидше, тим краще".

Минулого місяця Туреччина подала в суд на "Газпром" з вимогою дати знижку на газ, яку Москва пообіцяла Анкарі майже рік тому в обмін на дозвіл будівництва "Турецького потоку".

Напередодні минулого Нового року, 29 грудня 2014 року в Анкарі президент РФ Володимир Путін "сенсаційно" оголосив про відмову від "Південного потоку" і намір РФ разом з Туреччиною будувати "Турецький потік".

Тоді ж була досягнута домовленість про те, що Росія знизить для Туреччини ціну на свій газ в обмін на будівництво "Турецького потоку" (держкомпанії підписали відповідний "меморандум про взаєморозуміння"). За даними голови Міненерго РФ Олександра Новака, знижка на російський газ повинна скласти 10,25% (хоча спочатку РФ запропонувала "смішну" знижку у 6%). У цьому контексті слід зауважити, що, на думку місцевих, так і міжнародних експертів, Туреччина, безсумнівно, могла б розраховувати на значно більшу знижку, з огляду на практику "Газпрому" винагороджувати своїх партнерів щедрими знижками на закуповуваний газ.

Проте до цих пір "Газпрому" і турецькій держкомпанії Botas так і не вдалося підписати угоду про знижку. Як і досі не почалося будівництво "Турецького потоку".

Ще влітку в ЗМІ з'явилися повідомлення, що це може вплинути на терміни підписання між Москвою та Анкарою міжурядової угоди щодо "Турецького потоку" і відкласти строки його реалізації. При цьому в "Газпромі" заперечували прямий зв'язок реалізації "Турецького потоку" з наданням знижки на російський газ для Туреччини.

Про намір подати до Стокгольмського арбітражу Туреччина вперше заявила в червні цього року.

Позиція Туреччини була багаторазово озвучена Ердоганом і прем'єр-міністром Давутоглу, членами уряду і керівництвом державної компанії Botas. Туреччина не проти будівництва однієї нитки газопроводу, яка призначена для країни, однак не збирається брати участь у будівництві додаткових "труб", оскільки не бачить у цьому ніякої комерційної вигоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі