"Газпром" відмовився від половини потужностей "Турецького потоку"

Поділитися
"Газпром" відмовився від половини потужностей "Турецького потоку" © un.org
У Росії скоротили у два рази свої плани щодо будівництва чергового нового газопроводу.

"Газпром" змінює "потоки" як рукавички

Російський "Газпром" відмовився від половини спочатку задуманих потужностей "Турецького потоку", - тепер пропускна здатність газопроводу передбачається на рівні всього лише до 32 млрд куб. м газу.

Як заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, це "з урахуванням тих потужностей, які заявлені на півночі".

Раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак говорив, що Міненерго РФ і Туреччини домовилися до виборів нового уряду в Туреччині 1 листопада опрацювати текст міжурядової угоди за двома нитками "Турецького потоку". Фактично, на сьогодні переговори з "Турецького потоку" заморожені. Агентство Reuters повідомляло, що Москва поки не може домовитися з Анкарою нібито через те, що РФ розраховує на будівництво чотирьох ниток газопроводу, а Анкра згодна лише на одну.

Після втрати України як головного покупця російського газу, в нинішньому році Туреччина вийшла на друге місце за величиною ринку експорту газу "Газпрому" (найбільшим покупцем поки залишається Німеччина). У 2014 році "Газпром" експортував до Туреччини 27,4 млрд куб. м газу. Російський газ поставляється до Туреччини безпосередньо по газопроводу "Блакитний потік" через Чорне море і по Трансбалканському газопроводу (транзитом через Україну, Молдову та Болгарію).

"Північний потік-2"

Міллер також заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним.

"Технічна концепція даного проекту буде та ж сама, що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Міллер нагадав, що умовою співробітництва за проектом "Північний потік-2" є співпраця по всьому ланцюжку створення вартості. Також він нагадав про операції з обміну активами з BASF і OMV. "Ці угоди є фундаментом нашого співробітництва за проектом "Північний потік-2", - сказав він, додавши, що "Газпром" бачить великий потенціал співробітництва з Австрією. "У неї великі компетенції у видобутку, переробці. Тут розташований один з найбільших хабів Європи - Баумгартен", - сказав глава "Газпрому".

Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в червні, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві,"Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі