Російський "Газпром" скасував кілька тендерів на виконання будівельно-монтажних робіт на 400-кілометровій ділянці газопроводу "Ухта-Торжок", який повинен був бути підведенням до "Північному потоку-2".
Тендер на 2,9 млрд руб. був скасований 30 грудня, ще три загальною вартістю 13 млрд руб. - 11 січня, пише "Интерфакс" з посиланням на матеріали "Газпрому".
Як зазначило джерело в одній з підрядних організацій "Газпрому", скасування тендерів пов'язане з тим, що тендерні матеріали потребують переробки, пишуть "Ведомости". Джерело видання уточнило, що проект буде здійснений.
Будівництво підвідного газопроводу до "Північного потоку-2" розпочався 27 жовтня. Протяжність "Ухта-Торжок-2" становитиме 970 кілометрів, проектна потужність – 45 млрд кубометрів газу в рік. Він повинен бути готовий до кінця 2019 року.
На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2" вартістю 9,9 млрд евро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.
Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2".
Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.