Cакура, яку особливо шанують у Японії, — виключно декоративна рослина: з дивовижно красивим цвітінням, але яка не приносить плодів. Розмножується тільки з допомогою щеплень і недовговічна, тому посадки сакури потрібно періодично обновляти. Нині весняним цвітінням сакури можуть любуватися не лише японці. Це дерево є в колекціях практично всіх ботанічних садів світу. У нашій країні сакура добре прижилася в Ужгороді, Одесі, Тернополі, але найвишуканішою та найбільшою колекцією сакур може похвалитися Київ.
Місяць тому в Національному ботанічному саду ім. М.Гришка НАН України за сприяння банку «Родовід» з’явилася нова алея рідкісних сортів бузку. На одному з дерев — табличка: «Посаджене «Дзеркалом тижня». А минулого тижня ботанічний сад знову відвідали працівники банку. Колекція саду поповнилася тридцятьма новими деревцями японської сакури, спеціально придбаними в Бельгії. До речі, цей день видався на диво погожим і теплим для пізньої осені...
Участь в акції узяв Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі. Він зазначив, що сакура стане символом зближення українського і японського народів, взаємозбагачення їхніх культур. Примітно, що пан посол розмовляв українською мовою і без конспекту.
…Місце для сакури вибрали ідеальне. Це ділянка так званого гірського саду зі штучно створеним ландшафтом. Тут біля підніжжя рукотворних пагорбів декоративні дерева захищені від північних вітрів і почуваються цілком комфортно. І багато років навесні сотні тисяч киян і гостей столиці приходять помилуватися неповторною красою ніжно-рожевого квіту сакури. Адже недарма японці вважають: якщо споглядати квітучу сакуру щовесни — проживеш сто років.