Королівські феєрверки запалює диригент

Поділитися
У київському Будинку вчених у рамках нового проекту «Арт-колекція «Вавилон» відбувся прем’єрний концерт Національного президентського оркестру (диригент — Тетяна Калиниченко) «Музика королівських феєрверків»...

У київському Будинку вчених у рамках нового проекту «Арт-колекція «Вавилон» відбувся прем’єрний концерт Національного президентського оркестру (диригент — Тетяна Калиниченко) «Музика королівських феєрверків». Цикл покликаний ознайомити публіку з неординарними творчими особистостями в різних сферах мистецтва.

Організатори серії камерних вечорів — генеральний директор PR-компанії «Вавилон» Андрій Різоль та генеральний директор Інвестиційного агентства нерухомості «МіР» Мирослава Щербина — поставили перед собою мету не тільки ознайомити українську публіку з самобутніми талантами, а й допомогти молодим виконавцям пробитися до своєї публіки, попросту — вийти на велику сцену. Згодом вечори планують присвячувати не тільки музиці, а й художнім відкриттям, театральним, літературним та іншим, які потребують усього лише поштовху, правильного представлення, невеличкої розкрутки і незначних фінансів.

Перший концерт «Арт-колекції «Вавилон» відбувся в залі Будинку вчених, у якому виступали в різний час багато видатних виконавців. Саме в цьому залі і саме на цьому роялі грав навіть геніальний Ріхтер. Тому вже буквально із входу в старовинний особнячок у центрі Києва організатори зробили все, щоб публіка занурилася в атмосферу свята, камерності, елегантності. І все це з допомогою простих настроєвих деталей: витонченого дизайнерського оформлення, старовинних канделябрів, свічок, грузинського вина «Бадагоні», цукерок «Моцарт», приємних пахощів і привітної зустрічі.

Для концерту-презентації вибрали твори Генделя, Вівальді й Гайдна. На початку програми прозвучала «Музика королівських феєрверків» Георга Фрідріха Генделя, що тепер виконується нечасто. Написана 64-річним Генделем для торжеств, присвячених укладенню в Ахені мирного договору, який поклав кінець війні за австрійську спадщину, в жовтні 1748 року, музика мала передувати грандіозному феєрверку для 12 тисяч глядачів. Звичайно, у залі Будинку вчених ця інструментальна композиція звучала всього для двохсот гостей. Але ефект був не менш життєстверджуючий, ніж у часи Генделя.

Потім на сцену вийшли солісти: скрипальки Ольга Аколішнова й Оксана Савченко, віолончелістка Людмила Корецька, клавесиністка Ольга Шадріна-Линчак. Разом із блискучим оркестром вони продемонстрували свої віртуозність, високий професіоналізм, тонке розуміння музичної епохи, стилю, виконуючи класичний «шлягер» Антоніо Вівальді «Пори року». Дивний факт: Вівальді написав свій знаменитий концерт для оркестру, в якому грали дівчата-сироти одного з венеціанських притулків. Сучасні дівчата-музиканти під керуванням азартного диригента Тетяни Калиниченко запалили публіку не менш яскраво, ніж перші виконавиці концерту Вівальді, послухати яких з’їжджалася захоплена публіка з усіх куточків Італії.

Справжній фурор викликав у публіки виступ італійського віолончеліста Альберто Казадеї, який пристрасно, по-італійському гаряче виконав Концерт до-мажор для віолончелі з оркестром Йозефа Гайдна. Музикантові вдалося передати всі нюанси, властиві віденській класичній школі: філософську глибину і лірико-драматичні тенденції цього Гайднівського концерту. Відточена майстерність, свобода і впевненість, виражена в тому, що в його інструмента звучали всі 150 тембрів, сильна енергетика Альберто буквально заполонили меломанів. А тріумф сина зафіксувала на відео його мати, флейтистка Джованні, яка була присутня в залі. Молодий, вродливий і талановитий італієць так розійшовся, що на біс прямо підірвав зал, виконавши варіації на тему опусу Анхело Вілолдо 1905 року El Choсlo, також відомого як танго «Поцілунок вогню».

А головною героїнею першого вечора з серії «Арт-колекція «Вавилон» усе ж таки стала диригент Тетяна Калиниченко. Маючи яскраво виражені лідерські риси, такі потрібні диригентові, Тетяна продемонструвала весь арсенал професіонала: артистизм, силу, пристрасть, чіткий жест, яскравий, світлий тембр у струнних, дуже приємний теплий звук на тихій музиці — загалом, усе, що свідчить про велику й копітку працю з оркестром. Народний артист України професор Анатолій Молотай — головний диригент, художній керівник — створив його, зібрав у ньому чудових, талановитих музикантів і дав можливість розкритися молодому й дуже перспективному диригентові — Тетяні Калиниченко, яку хтось із публіки після тріумфального концерту відразу ж охрестив Гергієвим у жіночій подобі.

Вечір «Арт-колекції «Вавилон» завершився сюрпризом: музичним жартом оркестрантів — попурі на популярну мелодію Happy Birthday to you.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі