Зеленський вперше допустив відступ ЗСУ з Бахмута, хоча ISW вважає правильним рішення досі його утримувати

Поділитися
Зеленський вперше допустив відступ ЗСУ з Бахмута, хоча ISW вважає правильним рішення досі його утримувати © facebook.com/GeneralStaff.ua/
Аналітики припускають, що свою риторику щодо Бахмута Зеленський дещо пом’якшив під впливом США.

У понеділок, 20 лютого, в день історичного візиту президента США Джо Байдена до Києва, президент України Володимир Зеленський дещо пом’якшив свою риторику щодо оборони Бахмута і вперше допустив, що ЗСУ залишать місто, якщо цього вимагатиме ситуація на фронті. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), який все-таки підтримує рішення українського командування досі утримувати місто.

Аналітики ISW зазначили, що візит Байдена є чітким свідченням того, що Захід продовжить підтримувати Україну після попри намагання Росії стримувати західну військову допомогу та політичну підтримку.

Вони також вважають, що частково через візит Байдена Зеленський дещо пом’якшив свою риторику щодо оборони Бахмута і фактично відреагував на заяви невідомих представників оборони США, які були стурбовані наполегливістю України щодо Бахмута. Зокрема Зеленський заявив, що Україна продовжить захищати Бахмут, але «не за будь-яку ціну». Також аналітики ISW зауважили, що міністр оборони України Олексій Резніков заявив про підготовку України до контрнаступу, а ще він зазначив, що в Бахмуті ЗСУ перемелюють російську армію.

«Заяви Зеленського та Резнікова, ймовірно, є прямою відповіддю невідомим представникам оборони США, які заявили Washington Post 14 лютого, що Сполучені Штати стурбовані здатністю України захистити Бахмут, водночас проводячи контрнаступальні операції», – йдеться у звіті аналітиків Інституту. 

Проте вони підтримують рішення України досі утримувати Бахмут і вважають його стратегічно виправданим.

«ISW продовжує оцінювати, що рішення України захищати Бахмут є стратегічно обґрунтованою спробою стиснути російські війська на окремій ділянці фронту та розбити їх, Зеленський, ймовірно, пом’якшив позицію своєї адміністрації щодо Бахмута, щоб зробити обмежену риторичну поступку офіційним особам США, – сказано у звіті ISW. – Давно було зрозуміло, що Україна не буде продовжувати захищати Бахмут, ризикуючи побачити велику кількість українських військ в оточенні міста, тому коментар Зеленського навряд чи є реальною зміною стратегії Києва».

Нагадаємо, за даними британської розвідки, Росія цього тижня може заявити про захоплення Бахмута, щоб виставити це як територіальний здобуток, приурочений до річниці вторгнення на територію України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі