Байден в Києві: ЗМІ США розкрили деталі підготовки таємної поїздки президента

Поділитися
Байден в Києві: ЗМІ США розкрили деталі підготовки таємної поїздки президента © Офіс президента
Чиновники Білого дому пропонували Байдену кілька варіантів поїздки в Україну, які вважали більш безпечними, але американський президент наполягав на візиті в Київ.

Президент США Джо Байден прибув з таємним візитом в столицю охопленої війною України, подолавши довгий шлях від кордону з Польщею на потязі, щоб продемонструвати рішучість своєї адміністрації на тлі російського вторгнення, яке триває вже рік.

Візит в Київ був організований таємно з міркувань безпеки. Байден залишив Вашингтон, не повідомляючи про це після рідкісної вечері з дружиною в ресторані, - пише Washington Post.

«Візит Байдена в Київ нагадує таємні місії президентів Джорджа Буша-молодшого і Барака Обами в Ірак і Афганістан в розпал війн в цих країнах. В 2003 році Буш провідав війська в Іраку на День подяки. І це був на стільки таємний візит, що навіть члени спецслужб думали, що він в цей час був на ранчо в Кроуфорді, штат Техас», - пише видання, нагадуючи, що в 2010 році Обама теж таємно вирушив в Кабул.

Washington Post також нагадує, що з початку російського вторгнення Київ відвідували Держсекретар Ентоні Блінкен і радник президента США з національної безпеки Джейк Саліван.

New York Times підкреслює, що багато світових лідерів приїжджали в Київ, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським впродовж минулого року. Але Байден досі утримувався від таких поїздок з міркувань безпеки, а також через страх «перед можливим конфліктом між двома найбільшими у світі ядерними державами». Тож замість президента США в Україну їздили його високопоставлені чиновники. Втім, минулого травня український кордон перетнула перша леді США Джил Байден. Свій візит на захід України вона здійснила на День матері.

Видання Rolling Stone нагадує, що Білий дім неодноразово наголошував, що у Байдена «немає планів» перетнути український кордон під час його поїздки в Польщу. Але саме це в Вашингтоні почали планувати ще місяць тому після того, як Байден сказав своїй команді, що хоче публічно продемонструвати солідарність США з Україною на тлі війни, яка затягнулася на другий рік.

Високопоставлений чиновник Білого дому сказав виданню, що з політичної точки зору, «ця поїздка була потрібна». Байдену представили цілу низку планів поїздки в Україну. Один з них передбачав проведення зустрічі президентів двох країн в таємному місці на польсько-українському кордоні. Інший пропонував організувати її в Львові. Зважаючи на те, що в Україні триває війна, спецслужби і Міноборони США виступали проти деяких з запропонованих планів з міркувань безпеки.

«Зрештою, Байден обрав Київ, місто, яке стало символом української стійкості після того, як російські сили здійснили провальну спробу захопити столицю на початку війни торік», - пише Rolling Stone.

CNN вказує на той факт, що в той же час, коли Байден прибув в Україну, головний дипломат Китаю вирушив в протилежному напрямку - в Росію. Ван Ї, якого Сі Цзіньпін підвищив до посади свого головного зовнішньополітичного радника, прибуде в Москву цього тижня в рамках свого восьмиденного туру Європою. Ця поїздка підкреслює спроби Китаю балансувати в дипломатичному полі з того моменту, коли російські танки в’їхали на українську територію.

«Вигляд цих двох поїздок, які відбуваються за лічені дні до першої річниці жорстокої війни, підкреслює загострення геополітичного розлому між двома світовими супердержавами», - пише CNN.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі