Західні повідомлення вказують на те, що партнери України, як і раніше, стурбовані її рішучістю утримати Бахмут Донецької області. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 14 лютого.
Експерти наводять повідомлення The Washington Post, в якому йдеться про те, що, на думку керівництва США, українські сили не можуть одночасно захищати Бахмут і готувати весняний контрнаступ, а тому воно закликає Київ приділити пріоритетну увагу саме веденню контрнаступних дій.
У свою чергу експерти ISW вважають, що рішення України утримувати Бахмут, ймовірно, є стратегічно обґрунтованим кроком, навіть незважаючи на його витрати для України.
"Оборона Бахмута, що проводиться Україною, змусила Кремль використати більшу частину угруповання "Вагнера" як силу і задіяти цінні російські повітряно-десантні сили для підтримки наступальних операцій. Українська оборона Бахмута призвела до послаблення значних російських сил і, ймовірно, створить сприятливі умови українського контрнаступу", – йдеться у звіті.
Аналітики вважають, що якби російські війська взяли Бахмут без значного опору ЗСУ, вони могли б сподіватися на розширення своїх операцій таким чином, щоб Україна могла спішно збудувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості. Таким чином, підсумовує ISW, оборона Україною Бахмута та спроба створити умови для контрнаступу – це, ймовірно, взаємодоповнюючі дії, а не взаємовиключні.
Нагадаємо, що координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що відхід українських військ від Бахмута, ймовірно, не вплине на хід війни.