Військові витрати стали рушійною силою російської економіки – Путін

Поділитися
Військові витрати стали рушійною силою російської економіки – Путін © Офіційний сайт Кремля
У Росії бачать ризик у збільшенні зарплат через дефіцит робочої сили 

Президент Росії Владімір Путін заявив, що поєднання військових витрат і внутрішнього попиту є рушійною силою російської економіки, яка знаходиться під тиском західних санкцій, а зайнятість у промисловості стабільна на рівні 10 мільйонів осіб – стільки ж, скільки і в 2021 році.

Дві третини зростання промислового виробництва забезпечують «оборонні витрати», а за іншу третину відповідає споживчий попит, сказав він під час зустрічі з лідерами промисловості в Кремлі третього серпня, передає CNN. 

Зростання зарплат, за його заявою, відбувається через дефіцит робочої сили – вони перевищили минулорічні показники більш ніж на 20%. Путін вбачає у цьому ризик – дефіцит робочої сили може призвести до збільшення витрат на заробітну плату й підірве всю економіку підприємств. 

За даними CNN, Росія випала з числа 10 найбільших економік світу, але вона залишається одним з найбільших постачальників енергоресурсів на світові ринки, включаючи Китай та Індію, незважаючи на західні санкції, запроваджені після її повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Аналітики кажуть, що хоча російська економіка навряд чи скоротиться цього року, слабкість рубля становить ризик. За даними Eurasia Group, девальвація рубля «посилить фінансову нестабільність і, безумовно, посилить вже зростаючий інфляційний ризик у найближчі місяці».

Нагадаємо, що доходи російського бюджету від продажу нафти і газу впали у першому півріччі на 47% або до 3,38 трильйона рублів (37,4 мільярда доларів) у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. 20 липня ЄС ще на півроку продовжив дію санкцій щодо Росії через її вторгнення в Україну. 

Раніше Bloomberg пояснило як вбиті в Україні російські найманці сприяють перепованенню економіки Росії мішками готівки. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі