ЄС ще на пів року продовжив санкції щодо Росії

Поділитися
Вони діятимуть щонайменше до лютого 2024 року. 

Рада Європейського Союзу ще на шість місяців, до 31 січня 2024 року, продовжила обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Російської Федерації через військову агресію Росії проти України, повідомила пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що санкції були вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на російське вторгнення в Україну, та значно розширені після 24 лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії проти України.

До санкцій належать обмеження торгівлі, фінансів, технологій і товарів подвійного використання, промисловості, транспорту та предметів розкоші. Вони також охоплюють заборону на імпорт або передачу морської сирої нафти та певних нафтопродуктів з Росії до ЄС, відключення від SWIFT кількох російських банків, а також призупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних Кремлем телеканалів. Також до цього належать заходи, спрямовані на посилення спроможності ЄС протидіяти обходу санкцій.

Також до санкційних обмежень ЄС входить обмеження економічних відносин із незаконно анексованим Кримом, а також непідконтрольними уряду України територіями Донецької та Луганської областей; індивідуальні обмежувальні санкції щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, як от заморожування активів і обмеження на поїздки, а також дипломатичні заходи

«Європейська Рада знову заявляє про своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і нагадує про непохитну підтримку Європейським Союзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її невід’ємного права на самооборони від російської агресії. Європейський Союз продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно», - йдеться в заяві Ради ЄС.

Нагадаємо, що з 24 лютого 2022 року Європейський Союз затвердив одинадцять пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Зазначимо, що нещодавно країни ЄС неофіційно погодили пакет санкцій проти Білорусі, який  включатиме обмеження на військову техніку, зокрема і авіаційні частини. Водночас  в ЄС також триває дискусія щодо вивільнення з-під чинних санкцій ЄС білоруських добрив.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі