Вашингтон повинен посилити тиск на Москву на тлі того, що президент Росії Владімір Путін зіткнувся з потужним ударом військових та економічних невдач, вважає колишній директор ЦРУ Девід Петреус, який зараз обіймає посаду голови Глобального інституту ККР. Він заявляє, що Путін зараз стикається з «кровотечею на полі бою», а також «в економіці, в тилу».
«Путін знаходиться в дуже, дуже складній ситуації. Ми повинні продовжувати посилювати тиск на Москву. Нам потрібно продовжувати закручувати гайки. Все не так погано, як багато хто з нас сподівався. Проте, у них проблеми в тилу [в економіці]», – сказав Петреус в інтерв'ю CNN 6 липня.
Генерал у відставці навів низку подій, які ілюструють серйозні проблеми в російській економіці, включаючи зростаючий бюджетний дефіцит Москви, вихід з країни понад 1000 великих західних компаній, вихід великих нафтовидобувних компаній та їхніх передових технологій, а також розрив значної частини торгівлі з Європою.
Доходи російського уряду від нафти і газу впали на 47% – до 3,38 трильйона рублів (37,4 мільярда доларів) у першому півріччі порівняно з аналогічним періодом 2022 року, свідчать дані, оприлюднені міністерством фінансів РФ. Податкові надходження впали через зниження цін і обсягів продажів.
Повільна ерозія економічної могутності Росії відбивається на полях битв в Україні. Хоча багато хто на Заході вважав, що путінська армія швидко повалить Київ, а війна в Україні затягнулася вже майже на півтора року.
Звичайно, це одна з цілей західних санкцій проти Росії: зробити так, щоб Москві було занадто боляче продовжувати війну. Петреус похвалив «дуже вражаючу» санкційну кампанію Міністерства фінансів США, але колишній керівник ЦРУ відзначив складність сучасних санкцій, коли країни-об'єкти часто знаходять способи обійти обмеження.
Наприклад, американські чиновники кажуть, що для того, щоб обійти західні заборони на продаж технологій Росії, Москва імпортує посудомийні машини, пральні машини та іншу кухонну техніку, щоб використовувати їхні передові комп'ютерні чіпи в ракетах, літаках та інших пристроях.
«Це справжня гра в кішки-мишки. Вона вимагає величезної наполегливості і уваги до деталей», – сказав Петреус.
Петреус закликав США і їхніх партнерів «продовжувати посилювати» економічні санкції і експортний контроль щодо Росії і «мінімізувати» «невтішну» кількість країн, які бажають торгувати з Москвою.
Нагадаэмо, на початку червня відставний генерал Девід Петреус був із візитом у Києві, де зустрічався з українськими військовими і цивільними лідерами. Після цього він заявив, що з оптимізмом дивиться на контрнаступ українських військ на позиції росіян на окупованих територіях.
У листопаді 2022 року Петреус висловив припущення, що переможця у війні між Україною та Росією не буде, а бойові дії завершаться переговорами.