В Росії фіксують катастрофічний брак робочої сили

Поділитися
Зменшення рівня безробіття не є позитивом, адже працювати просто нема кому.

Рівень безробіття в Росії у квітні впав до рекордно низького показника в 3,3%, втім це демонструє брак робочої сили, який стримує економічне зростання, пише Reuters.

Внаслідок накладених на неї через повномасштабне вторгнення в України санкцій, ВВП Росії у 2022 році скоротився на 2,1%, що є кращим за очікувані показники.

За оцінками російського міністерства економіки, у квітні ВВП зріс на 3,3%, причому найбільше зростання продемонстрували роздрібні продажі та промислове виробництво. Однак, це зростання, насамперед, є відчутним завдяки надзвичайно низьким минулорічним показникам.

Втім, статистичні дані демонструють, що для Росії не все так райдужно, як їй хотілося б показати. Роздрібні продажі, ключовий показник споживчого попиту, впали порівняно з березнем на 0,1%, а промислове виробництво — на 5%. Загалом зростання економіки у квітні сповільнилося до 0,2%, повідомили в міністерстві.

У свою чергу, корпоративні прибутки в першому кварталі впали на 22,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а капітальні інвестиції становили лише 0,7% порівняно з 13,8% у тому ж кварталі минулого року.

Зростання військового виробництва та величезні державні витрати призвели до того, що російська промисловість функціонує, зокрема, лише для пом’якшення економічного удару, однак її повернення до довгострокового процвітання — перспектива надзвичайно далека навіть згідно з власними економічними прогнозами Росії.

Однією з головних проблем є ринок праці. Хоча урядовці представляють людям високу зайнятість як ознаку економічного здоров’я, проте дефіцит робочої сили у поєднанні зі слабким рублем і загальною невизначеністю є одним із головних факторів, які стримують Росію від промислового зростання.

За словами Сєргєя Цухло, економіста російського Інституту Гайдара, російська промисловість відчуває найвищий рівень нестачі кадрів з 1996 року.

Він наголосив, що російський ринок кардинально змінився після початку санкційної війни, і масові та дорогі бренди залишають країну. Їх можна було замінити російською продукцією легкої промисловості, але, за словами експерта, її нема кому виробляти.

Здебільшого в РФ переконані, що найгірше позаду, економіка адаптувалася до санкцій, бізнес підлаштувався, альтернативні ринки знайшлися і попереду тільки ренесанс.

Юлія Самаєва розказує про «Антирекорди російської економіки», які доводять, що самим лише позитивним мисленням не обійтися, якщо ти міністр фінансів чи голова центробанку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі