Офіс Генпрокурора надав Міжнародному кримінальному суду всю інформацію щодо підриву Каховської ГЕС

Поділитися
Офіс Генпрокурора надав Міжнародному кримінальному суду всю інформацію щодо підриву Каховської ГЕС © Скриншот из видео
До Гааги надаватимуться всі зібрані докази.

Генеральний прокурор Андрій Костін поінформував прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана про підрив дамби Каховської ГЕС російськими окупаційними військами, а також підписав та надіслав документ, в якому українська сторона надає Офісу прокурора МКС всю необхідну інформацію, повідомили в Офісі генпрокурора.

«Зробимо все, щоб притягнути винних до відповідальності. Ми відкриті до співпраці з МКС і готові надавати всі необхідні докази, які збирають і обробляють прокурори, для встановлення і покарання усіх причетних до цього злочину», – йдеться у заяві Костіна. 

Він проінформував Хана про евакуацію жителів постраждалих районів, якій заважає російська армія, продовжуючи обстрілювати підтоплені населені пункти та мирних людей, які намагаються врятуватися.

«Росію необхідно зупинити. Спільно з міжнародною спільнотою ми притягнемо до відповідальності винуватців цього та інших міжнародних злочинів», – заявив Костін. 

Нагадаємо, що російські окупанти підірвали дамбу на Каховській ГЕС у ніч на 6 червня. В «Укргідроенерго» заявили, що станція зруйнована повністю і відновленню не підлягає. 

Речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що росіяни готувалися до підриву каховської дамби довго, про що Україна інформувала публічно, а також повідомляла партнерів непублічними каналами. «Це не спонтанний акт, це теракт, який готувався [росіянами] дуже довго», – додав Юсов. 

Заступник генпрокурора України у 2019-2021 роках й експерт з національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов заявив, що підрив Каховської ГЕС має ознаки злочину проти людяності та екоциду, а Україна має всі підстави звернутися до генерального секретаря ООН щодо порушення Конвенції про заборону військового або будь-якого іншого ворожого використання засобів впливу на природне середовище (ENMOD) з метою створення консультативної ради, а також до Міжнародного суду ООН щодо компенсації завданої шкоди з боку Росії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі