«Хотіли полякати, але пішло не за планом»: СБУ опублікувала перехоплену розмову росіян про підрив ними ж Каховської ГЕС

Поділитися
«Хотіли полякати, але пішло не за планом»: СБУ опублікувала перехоплену розмову росіян про підрив ними ж Каховської ГЕС © Maxar Technologies
Окупанти самі розповідають, що у катастрофі винні їхні диверсанти.

Служба безпеки України опублікувала запис перехопленої розмови окупантів, які розповідають, що саме росіяни підірвали Каховську гідроелектростанцію. Зокрема, мова йде про те, що катастрофа – це справа рук групи російських диверсантів, повідомили в СБУ.

Вказано, що росіяни хотіли шантажувати Україну за допомогою підриву дамби. Тому й влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави.

«Там не вони (українська сторона, – прим.) довбонули. Там наша диверсійна група. Вони хотіли типу цією дамбою лякати. Пішло не по плану, а більше, ніж вони планували», – розповідає один із російських військових на записі.

Також  у перехопленій розмові чути, як окупант описує наслідки підриву ГЕС. Зокрема, він розповідає про підняття рівня води, затоплення територій та руйнування.

За фактом підриву росіянами Каховської ГЕС Служба безпеки відкрила справу за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • ст. 441 (екоцид). 

На Херсонщині, де росіяни підірвали Каховську ГЕС, спостерігається тенденція до зниження рівня води. На правому березі рівень води становить 5,38 метра, у Херсоні – 5,35 м. Станом на зараз затоплено 3 624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області.

Напередодні повідомлялося, що рівень води в Каховському водосховищі впав до 12,5 м — це нижче за так звану «мертву точку», коли водозабір вже неможливий. 

Наслідки підриву греблі суттєво вплинуть на наше довкілля. Певні території будуть тимчасово затоплені, а ті місця, які нещодавно були вкриті водою, будуть осушені. Різке зниження рівня води у Каховському водосховищі несе загрозу для водних та прибережних екосистем внаслідок обміління водосховища, осушення заплав, мілководних проток і заток, розповів ZN.UA Богдан Кученко, фахівець зі збереження екосистем Екодія.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі