Еколог розповів, як вплине підрив Каховського водосховища на довкілля та природні ресурси

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Деякі експерти вважають, що потрібно будувати нове водосховище.

Наслідки підриву греблі суттєво вплинуть на наше довкілля. Певні території будуть тимчасово затоплені, а ті місця, які нещодавно були вкриті водою, будуть осушені. Різке зниження рівня води у Каховському водосховищі несе загрозу для водних та прибережних екосистем внаслідок обміління водосховища, осушення заплав, мілководних проток і заток, розповів ZN.UA Богдан Кученко, фахівець зі збереження екосистем Екодія.

Ці місця важливі для нересту риб та створюють оселища для птахів і інших тварин, які сформувалися після будівництва греблі.

«Нижче за течією Дніпра розташовано декілька об’єктів природно-заповідного фонду – національні парки Нижньодніпровський, Білобережжя Святослава, Чорноморський біосферний заповідник. У зону затоплення можуть потрапити рідкісні та ендемічні види, а також оселища нижньої течії Дніпра. Більшість з них відновиться коли велика вода спаде. Також можуть постраждати птахи, які досі гніздяться у плавнях нижнього Дніпра та на прибережних територіях», - зазначив він.

Крім того, підрив дамби призвів до зниження якості води. Наразі вода затоплює населені пункти, приватні домогосподарства та інфраструктурні об’єкти.

«Це може призвести до забруднення дніпровської води стічними водами, побутовим сміттям, добривами та іншими сполуками. За інформацією Офісу Президента, у Дніпро внаслідок катастрофи вже потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, що може негативно вплинути на водні екосистеми. Погіршення якості води є критичним для населених пунктів, які отримують питну воду із Дніпра нижче за течією. Забруднені води також потраплятимуть у Дніпро-Бузький лиман, а далі - у Чорне море», - вважає він.

За його словами, це черговий воєнний злочин, за який росіяни мають бути притягнуті до відповідальності.

«Україні ж доведеться довго розбиратися з наслідками цієї катастрофи та збирати дані про її наслідки, щоб зрозуміти, як стало відновлювати постраждалі території», - додав він.

На думку низки експертів, щоб на місці водосховища не виникла пустеля, потрібно якомога скоріше будувати нове водосховище.

Нагадаємо, що Кабмін на засіданні 6 червня ухвалив рішення вирушити 1,5 млрд грн для будівництва двох нових магістральних водогонів. Це має зменшити наслідки від підриву Каховської ГЕС.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі