Високопоставлений чиновник Держдепартаменту США прибув до Китаю на тлі напруженості у відносинах країн

Поділитися
Високопоставлений чиновник Держдепартаменту США прибув до Китаю на тлі напруженості у відносинах країн © pixabay/mohamed_hassan
Відносини між двома найбільшими економіками світу погіршилися.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту США прибув до Пекіна в неділю, 4 червня, оскільки Вашингтон прагне посилити комунікацію з Китаєм на тлі напруги у відносинах між двома країнами. Про це повідомляє Reuters.

Помічник держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихоокеанського регіону Деніел Крітенбрінк обговорить ключові питання двосторонніх відносин під час свого візиту до Китаю, йдеться в заяві Державного департаменту.

До нього приєднається старший директор Ради національної безпеки Білого дому у справах Китаю і Тайваню Сара Беран.

Відносини між двома найбільшими економіками світу є напруженими з різних питань, починаючи від Тайваню, ситуації з правами людини в Китаї і закінчуючи військовою активністю в Південно-Китайському морі.

Крітенбрінк також відвідає Нову Зеландію, де візьме участь у двосторонньому стратегічному діалозі. Офіційні зустрічі Крітенбрінка розпочнуться в понеділок, 5 червня.

Перебуваючи в Пекіні, Крітенбрінк порушить питання прав людини на своїх зустрічах і продовжуватиме відстоювати фундаментальні свободи людей в Китаї, сказав речник Держдепартаменту.

Приїзд Крітенбрінка збігається з річницею розгону китайськими силами демонстрантів на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році, в результаті якого, за даними правозахисних груп, загинули сотні, якщо не тисячі протестувальників.

«Хоробрість жертв не буде забута і продовжує надихати прихильників цих принципів у всьому світі», – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Обговорення подій на площі Тяньаньмень у Китаї – табу і піддається жорсткій цензурі в соціальних мережах.

Поїздка Крітенбрінка відбувається після візиту до Китаю директора ЦРУ Вільяма Бернса минулого місяця. Американський чиновник заявив, що на зустрічах зі своїми китайськими колегами Бернс підкреслив важливість підтримки відкритих ліній зв'язку в каналах розвідки.

На противагу цьому, міністр оборони США Ллойд Остін у суботу, 3 червня, дорікнув Пекіну за відмову провести зустріч з главою Міноборони Китаю.

Виступаючи на форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі Остін заявив, що небажання Пекіна вести переговори підриває зусилля з підтримки миру в регіоні, де два суперники розширюють свою військову потужність.

Блінкен відклав заплановану на лютий поїздку до Китаю після того, як китайський шпигунський аеростат пролетів через повітряний простір США над військовими об'єктами, що призвело до дипломатичної кризи.

Але Білий дім заявив, що докладає подальших зусиль для сприяння візитам Блінкена, а також міністра фінансів Джанет Єллен і міністра торгівлі Джини Раймондо в Пекін.

Адміністрація президента США Джо Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків – стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі