Міністр оборони Китаю попередив про «менталітет холодної війни», завуальовано критикуючи США

Поділитися
Лі Шанфу заявив, що «деякі країни» втручаються у справи інших.

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу заявив, що в Азійсько-Тихоокеанському регіоні відроджується «менталітет холодної війни», але Пекін прагне діалогу, а не конфронтації. Ця заява пролунала після того, як Лі відмовився зустрітися з міністром оборони США Ллойдом Остіном під час форуму «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі, повідомляє The Guardian.

Виступаючи на головному безпековому саміті Азії, Лі завуальовано розкритикував США, повторивши знайомі претензії і звинувативши «деякі країни» в інтенсифікації перегонів озброєнь і втручанні у внутрішні справи інших.

«Зараз відроджується менталітет холодної війни, що значно збільшує ризики для безпеки. Взаємна повага повинна переважати над залякуванням і гегемонією», - сказав він.

Лі — генерал Народно-визвольної армії Китаю, перебуває під санкціями США з 2018 року через закупівлю бойових літаків і обладнання у головного російського експортера озброєнь компанії «Рособоронекспорт».

Міністр заявив учасникам діалогу, що Пекін не потерпить спроб сил, які виступають за незалежність Тайваню, або зовнішніх сил, відокремити острів від Китаю.

Китайський лідер Сі Цзіньпін поставив собі за мету возз'єднання Тайваню з материковою частиною Китаю, в тому числі, за допомогою сили, якщо це буде необхідно.

У своїй промові глава Міноборони США Ллойд Остін дорікнув Китаю за відмову проводити переговори на рівні глав оборонних відомств.

Відносини між Вашингтоном і Пекіном є напруженими з низки питань, включаючи Тайвань, Південно-Китайське море і обмеження президента Джо Байдена на експорт чіпів до Китаю.

Високопоставлена делегація Державного департаменту США прибула до Пекіна в неділю, 4 червня, оскільки Вашингтон прагне посилити комунікацію з Китаєм. Помічник держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Деніел Крітенбрінк під час свого візиту обговорить ключові питання двосторонніх відносин. Крітенбрінка супроводжує старший директор Ради національної безпеки Білого дому з питань Китаю і Тайваню Сара Беран.

«По суті, спроби проштовхнути в Азійсько-Тихоокеанському регіоні [альянси] на кшталт НАТО - це спосіб «викрадення» країн регіону та збільшення конфліктів і протистоянь, що лише занурить Азійсько-Тихоокеанський регіон у вир суперечок і конфліктів», - сказав Лі під час виступу.

Лі конкретно не вказав на ту чи іншу країну, але, схоже, мав на увазі США, які підтримують альянси і партнерства в регіоні. США є членом альянсу AUKUS, до якого також входять Австралія і Велика Британія. Вашингтон також є членом альянсу QUAD разом із Австралією, Індією та Японією.

Лі потиснув руку Остіну під час вечері в п'ятницю, 2 червня, але більш глибокої дискусії між ними не відбулося, незважаючи на неодноразові заклики США до збільшення військових обмінів.

У приватній розмові в кулуарах конференції два китайських офіцери заявили, що Пекін очікує від Вашингтона чітких ознак менш конфронтаційного підходу в Азії - в тому числі скасування санкцій проти Лі, перед тим, як відновити переговори між військовими.

Нещодавно Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Вашингтон не потерпить примусу і залякування своїх союзників та партнерів з боку Китаю, запевнивши Пекін, що Сполучені Штати залишаються відданими збереженню статус-кво щодо Тайваню і віддають перевагу діалогу, а не конфлікту.

Адміністрація президента США Джо Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі