“Стримування” Китаю: США вперше ввели в експлуатацію військовий корабель в іноземному порту

Поділитися
“Стримування” Китаю: США вперше ввели в експлуатацію військовий корабель в іноземному порту USS Canberra © скриншот видео Youtube
Штати посилюють взаємодію із союзниками на тлі розширення впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. 

Сполучені Штати ввели в експлуатацію військовий корабель в Сіднеї, Австралія, в суботу, 22 липня, що стало першим випадком, коли корабель ВМС США був взятий на озброєння в іноземному порту. Австралія та США посилюють військові зв'язки у відповідь на розширення регіонального впливу Китаю, пише Reuters.

Бойовий корабель USS Canberra класу Independence,  який був потоплений під час підтримки висадки морської піхоти США на Гуадалканалі в 1942 році, був введений в експлуатацію під час церемонії на австралійській військово-морській базі в гавані Сіднея, офіційно приєднавшись до флоту ВМС США.

"Австралійці можуть пишатися тим, що цей корабель, спроектований у Західній Австралії місцевою промисловістю, вперше в історії ВМС США вводиться в експлуатацію саме тут", - сказав міністр оборони Австралії Річард Марлз.

Він додав, що введення в експлуатацію американського корабля в австралійських водах відображає "спільну відданість підтримці порядку, заснованого на правилах".

Церемонія відбулася на тлі військових навчань між США і Австралією, що розглядається як демонстрація сили і єдності на тлі дедалі більшого розширення впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Навчання, що відбуваються в різних місцях Австралії протягом двох тижнів, включають імітацію наземних і повітряних боїв, а також висадку морського десанту.

Крім Австралії і США, в них беруть участь сили з Канади, Фіджі, Франції, Німеччини, Індонезії, Японії, Нової Зеландії, Папуа-Нової Гвінеї, Південної Кореї, Тонга і Великої Британії.

В межах військових навчань японські сили самооборони в суботу запустили ракету класу "земля-корабель" біля східного узбережжя Австралії в затоці Джервіс.

Міністерство оборони Австралії заявило, що ці навчання "стали першим випробуванням можливостей сил Японії в Австралії".

Німеччина вперше бере участь у навчаннях, відправивши 210 десантників і морських піхотинців, оскільки країна посилює свою присутність у  регіоні.

В межах проекту AUKUS США і Велика Британія погодилися допомогти Австралії придбати флот атомних підводних човнів.

До цього, на початку 2030-х років, США мають продати Австралії три американські атомні підводні човни класу Virginia з можливістю на купівлю ще двох.

Раніше повідомлялося, що США намагаються розширити взаємодію з країнами Тихоокеанського регіону на тлі протистояння з Китаєм.

Представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявляв, що Штати мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Пекіна розширити вплив.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі