США відкрили посольство в Тонга на тлі протидії Китаю в Тихоокеанському регіоні — Reuters

Поділитися
США відкрили посольство в Тонга на тлі протидії Китаю в Тихоокеанському регіоні — Reuters © pixabay/mohamed_hassan
Вашингтон та регіональні союзники занепокоєні тим, що Пекін хоче побудувати військово-морську базу в регіоні.

США відкрили нове посольство в Королівстві Тонга. Це є частиною зусиль Вашингтона з розширення американської дипломатичної присутності в Тихоокеанському регіоні для протидії Китаю, повідомляє Reuters.

«Сполучені Штати офіційно відкрили посольство США в Нукуалофі 9 травня 2023 року. Це відкриття символізує відновлення наших відносин і підкреслює силу нашої відданості двостороннім відносинам, народу Тонга і нашим партнерським зв’язкам в Індо-Тихоокеанському регіоні», - йдеться в заяві речника Державного департаменту Метью Міллера.

За словами Міллера, посольство дозволить Вашингтону розгорнути додатковий дипломатичний персонал і ресурси, включаючи потенційне призначення постійного посла в Тонга. Сполучені Штати мають дипломатичні відносини з Тонга з 1972 року.

Цього року Вашингтон знову відкрив своє посольство на Соломонових островах. Головний американський дипломат у справах Східної Азії Деніел Крітенбрінк повідомив, що США продовжують співпрацювати з Вануату і Кірибаті щодо відкриття нових посольств у цих країнах.

Попри дипломатичний тиск, Соломонові острови оголосили в березні, що уклали багатомільйонний контракт з китайською державною компанією на модернізацію міжнародного порту в Хоніарі.

Сполучені Штати і регіональні союзники Австралія та Нова Зеландія занепокоєні тим, що Китай має амбіції побудувати військово-морську базу в регіоні, оскільки Соломонові острови уклали пакт про безпеку з Пекіном минулого року.

Вашингтон також працює над відновленням угод з Маршалловими островами, Палау і Федеративними Штатами Мікронезії, за якими він зберігає відповідальність за оборону островів і отримує доступ до величезних ділянок Тихого океану.

Також повідомлялося, що президент США Джо Байден може відвідати Папуа-Нову Гвінею цього місяця після саміту G7 в Японії, що підкреслює інвестиції його адміністрації в Тихоокеанський регіон з метою протистояння Китаю.

Раніше представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявив, що США мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Китаю розширити вплив.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі