США виступають проти нових експортних обмежень Китаю, будуть консультуватися з союзниками — Міністерство торгівлі   

Поділитися
США виступають проти нових експортних обмежень Китаю, будуть консультуватися з союзниками — Міністерство торгівлі    © InkDropCreative / depositphotos
Пекін запровадив обмеження на експорт матеріалів, які використовуються у напівпровідниковій промисловості. 

Сполучені Штати рішуче виступають проти нових правил експортного контролю, запроваджених Китаєм щодо галію і германію — металів, необхідних для виробництва напівпровідників та іншої електроніки. Про це заявив представник Міністерства торгівлі США, додавши, що Вашингтон проконсультується зі своїми партнерами і союзниками для вирішення цього питання, повідомляє Reuters.

Раніше цього тижня Китай запровадив експортний контроль на галій і германій, які також використовуються в електромобілях і оптоволоконних кабелях. Раптове оголошення про запровадження контролю з 1 серпня змусило компанії шукати способи забезпечити поставки і призвело до зростання цін.

Германій використовується у високошвидкісних комп'ютерних чіпах, військовій техніці, наприклад, у приладах нічного бачення, а також у датчиках супутникових знімків. Галій використовується в радарах, пристроях радіозв'язку та супутниках.

"Ці дії підкреслюють необхідність диверсифікації ланцюгів постачання. Сполучені Штати будуть взаємодіяти з нашими союзниками і партнерами для вирішення цієї проблеми і підвищення стійкості критично важливих ланцюгів поставок", - йдеться в заяві прессекретаря Міністерства торгівлі США.

Аналітики розглядають цей крок Китаю, який Пекін називає спрямованим на захист національної безпеки, як відповідь на активізацію зусиль Вашингтона зі стримування технологічного прогресу Китаю. 

Єврокомісія також висловила занепокоєння через нові експортні обмеження, а міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що будь-яке розширення контролю на такі матеріали, як літій, буде "проблематичним".

Це стало черговою главою напруженості у відносинах між США і Китаєм, яка останніми роками загострюється через такі питання, як торгові тарифи, походження пандемії COVID-19, кібербезпека, звинувачення у шпигунстві та технологічна конкуренція.

Аналітики вважають, що рішення Пекіна обмежити експорт критично важливих мінералів ударить по ключових секторах у зусиллях ЄС із декарбонізації економіки і демонструє межі прагнень Заходу вивести ланцюги поставок далі від Китаю. Європа значною мірою залежить від Китаю в отриманні чистих технологій.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі