Пекін буде контролювати експорт деяких металів, які широко використовуються у напівпровідниковій промисловості, оголосило Міністерство торгівлі Китаю. Це стало новим етапом в ескалації боротьби за доступ до високотехнологічних мікросхем між Пекіном і США, повідомляє Reuters.
Заходи контролю, які, за словами Китаю, спрямовані на захист національної безпеки та інтересів, вимагатимуть отримання дозволу на експорт деяких матеріалів із галію та германію.
За даними ЗМІ, крок для управління експортом рідкісних елементів, які Пекін класифікує як стратегічні, з'явився на тлі того, як Вашингтон обмірковує нові обмеження на постачання високотехнологічних мікрочіпів до Китаю.
Сполучені Штати і Нідерланди також мають намір “завдати ударів” китайським виробникам мікросхем цього літа шляхом подальшого обмеження продажу обладнання для виробництва мікросхем, що є частиною зусиль, спрямованих на запобігання використанню їхніх технологій для посилення китайської армії.
Заходи контролю Пекіна, які набудуть чинності з 1 серпня, стосуватимуться восьми матеріалів із галію та шести з германію.
Експортери повинні будуть пройти процедуру отримання відповідних ліцензій. Будь-хто, хто експортує ці матеріали без дозволу, а також ті, хто експортує понад дозволені обсяги, будуть покарані, заявило Міністерство торгівлі Китаю.
Германій також використовується в інфрачервоних технологіях, волоконно-оптичних кабелях і сонячних батареях.
Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи.