США розглядають нові можливості для уповільнення потоку чіпів до Китаю — Reuters 

Поділитися
США розглядають нові можливості для уповільнення потоку чіпів до Китаю — Reuters 
Обмеження можуть торкнутися чіпів ШІ.

Американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи. Про це повідомляє Reuters.

У жовтні минулого року адміністрація президента США Джо Байдена запровадила широкий набір правил, покликаних послабити китайську напівпровідникову промисловість, в той час, як Штати вливають мільярди доларів субсидій у власну галузь виробництва мікросхем.

Оновлення цих правил може відбутися до кінця липня, але такі дії США щодо Китаю часто затримуються.

"У довгостроковій перспективі обмеження, що забороняють продаж наших графічних процесорів для центрів обробки даних в Китай, якщо вони будуть реалізовані, призведуть до постійної втрати можливостей для американської промисловості конкурувати і лідирувати на одному з найбільших світових ринків, а також вплинуть на наш майбутній бізнес і фінансові результати", - заявила фінансовий директор Nvidia Колетт Кресс.  

У вівторок, 28 червня, видання Wall Street Journal повідомило, що адміністрація Байдена розглядає можливість запровадження нових обмежень на експорт ШІ-чіпів до Китаю.

Одне з раніше запроваджених правил обмежило експорт до Китаю чіпів, які можуть забезпечити обчислювальну потужність, необхідну для створення технологій штучного інтелекту, подібних до ChatGPT, що негайно вплинуло на продажі товарів Nvidia Corp. і Advanced Micro Devices Inc., і, ймовірно, вплине на майбутні пропозиції від Intel Corp.

Можливе посилення правил найбільше вдарить по Nvidia, чиї сильні позиції на ринку чіпів ШІ допомогли компанії досягти вартості в трильйон доларів на початку цього року.

"Ми не очікуємо, що такі додаткові обмеження, якщо вони будуть прийняті, матимуть негайний істотний вплив на наші фінансові результати", - сказала Кресс. 

Виникли питання про те, наскільки ефективним буде запровадження правила, спрямованого на уповільнення розробки китайськими компаніями систем штучного інтелекту.

Nvidia виготовила спеціальні чіпи для китайського ринку, які відповідають жовтневим обмеженням, але минулого місяця агентство Reuters повідомило, що великі китайські компанії, такі як Tencent Holdings, планують використовувати чіпи Nvidia, щоб скоротити час, необхідний для розробки величезних систем ШІ, більш ніж удвічі.

Нинішні правила щодо ШІ-чіпів передбачають два обмеження. Одне обмеження стосується швидкості, з якою чіпи можуть взаємодіяти один з одним, що важливо, оскільки такі системи штучного інтелекту, як ChatGPT, потребують тисяч чіпів, з'єднаних у ланцюжок. Інше обмеження стосується обчислювальної потужності, яку може мати чіп.

Наприклад, чіп H800, який Nvidia створила для китайського ринку, має таку ж обчислювальну потужність при деяких налаштуваннях, що використовуються в роботі ШІ, як і чіпи компанії, виготовлені для решти світу, але його швидкість зв'язку з іншими чіпами обмежена.

Західні країни дедалі обережніше ставляться до обміну технологіями з Китаєм. Тим часом китайські компанії піднімаються в рейтингу найбільших у світі витрат на дослідження і розробки — ознака того, що, можливо, західні технології їм більше не знадобляться, пише Bloomberg.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі