Японія посилить контроль за експортом обладнання для виробництва чіпів до Китаю

Поділитися
Японія посилить контроль за експортом обладнання для виробництва чіпів до Китаю © depositphotos / Serg0403
Уряд країни планує розширити список обладнання, яке потребує дозволу на експорт.

Японія заявила, що обмежить експорт 23 видів обладнання для виробництва напівпровідників, узгодивши свій контроль за торгівлею технологіями з прагненням США обмежити здатність Китаю виробляти сучасні чіпи. Про це повідомляє Reuters.

Японія, де розташовані найбільші світові виробники обладнання для виробництва мікросхем, такі як Nikon Corp і Tokyo Electron Ltd, не вказала Китай як основну ціль цих заходів, заявивши, що виробники обладнання повинні будуть отримати дозвіл на експорт для всіх регіонів.

«Ми виконуємо свій обов'язок як технологічна нація, щоб сприяти міжнародному миру і стабільності», - заявив на пресконференції міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Ясутоші Нісімура.

За його словами, країна хоче зупинити використання передових технологій у військових цілях і не встановлює якусь одну конкретну країну в ролі об'єкта своїх заходів.

Але рішення Японії розглядається як велика дипломатична перемога адміністрації президента США Джо Байдена, яка в жовтні минулого року оголосила про масштабні обмеження доступу Китаю до американських технологій виробництва мікросхем, щоб уповільнити його технологічний і військовий прогрес.

Без співпраці з важковаговиками індустрії - Японією та Нідерландами, заходи США були б неефективними, а їхні компанії опинилися б у невигідному конкурентному становищі.

Японія і Нідерланди в січні погодилися приєднатися до США в обмеженні експорту обладнання до Китаю, яке може бути використане для виробництва чіпів з технологічними нормами менше 14 нанометрів, але не оголосили про угоду, щоб не провокувати Китай, повідомляли раніше ЗМІ.

Нанометр відноситься до конкретної технології напівпровідникової промисловості, причому чим менше нанометрів, тим, як правило, більш досконалим є чіп.

Цього місяця уряд Нідерландів у листі до парламенту повідомив, що планує обмежити експорт обладнання для виробництва мікросхем. Компанія ASML Holding NV домінує на ринку літографічних систем, що використовуються для створення найдрібніших мікросхем. Китай, який звинуватив США в «технологічній гегемонії» через їхні експортні обмеження, закликав Нідерланди не слідувати заходам експортного контролю, запровадженим окремими країнами.

Японія заявила, що запровадить експортний контроль на шість категорій обладнання, що використовується у виробництві мікросхем. Обмеження, які набудуть чинності в липні, ймовірно, вплинуть на обладнання, вироблене щонайменше десятком японських компаній, таких як Nikon, Tokyo Electron, Screen Holdings Co Ltd і Advantest Corp.

Керівник відділу економічних досліджень компанії Marubeni в Китаї Такамото Сузукі заявив, що ці заходи стануть ударом для японських виробників обладнання, враховуючи відсутність потужного внутрішнього ринку мікросхем.

«Це підірве розвиток ринку японських компаній і, безумовно, знизить їхню конкурентоспроможність з регуляторної точки зору», - вважає він.

Відповідаючи на запитання про наслідки, міністр Нісімура очікує, що вплив на компанії Японії буде обмеженим.

Деякі галузеві аналітики вказують на потенційні продажі в інших країнах.

«Якщо поглянути на це в довгостроковій перспективі, то ефект зменшиться, оскільки нові заводи з виробництва напівпровідників почнуть працювати в таких країнах, як США та Японія», - заявив професор японського університету Тохоку Такахіро Шинада.

Японія, яка колись домінувала у виробництві мікросхем, але зараз її частка на ринку знизилася до близько 10%, все ще залишається основним постачальником обладнання для виробництва мікросхем і напівпровідникових матеріалів.

Раніше повідомлялося, що США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі