Адміністрація Байдена ще більше обмежить експорт мікросхем до Китаю

Поділитися
Перелік обладнання, яке потребуватиме експортної ліцензії, зросте удвічі.

Адміністрація Байдена працює над подальшим посиленням обмежень на експорт обладнання для виробництва напівпровідників до Китаю, повідомляє Bloomberg. Нові, більш жорсткі обмеження, спрямовані на те, щоб перешкодити країні розвивати індустрію мікросхем. 

За словами джерел видання, уряд поінформував американські компанії про свої плани, повідомивши їм, що має намір оголосити про нові обмеження вже наступного місяця. 

Правила можуть подвоїти кількість обладнання, експорт якого потребуватиме спеціальних ліцензій. Це створить нові перешкоди для виробників такого обладнання, зокрема для Applied Materials

Цей крок завдасть ще більшого удару галузі, яка й без того працює за вже впровадженими у жовтні жорсткими правилами, що стосуються експортних ліцензій на певні види обладнання та забороняють громадянам США працювати в Китаї та інших країнах, які можуть становити загрозу національній безпеці. Існують також положення, що обмежують підтримку або продаж технологій для певних типів продуктів.

Згідно з останньою інформацією, адміністрація планує скоординувати дії з урядами Нідерландів і Японії, двох інших ключових для виробництва мікросхем країн. За словами знайомого з планами адміністрації джерела, США не планують змінювати своїх планів, навіть якщо інші країни ухвалять більш слабкі обмеження.

Наразі близько 17 життєво важливих для виробництва напівпровідників видів машин потребують ліцензій, особливо для продажу їх китайським клієнтам.  За словами джерел, ця кількість має подвоїтися, враховуючи обмеження, накладені Токіо та Гаагою.

У США є три основних виробники чіпового обладнання: Applied Materials, KLA і Lam Research. Разом із японською Tokyo Electron  та нідерландською ASML Holding NV вони є лідерами в галузі. Без доступу до їхніх найкращих продуктів неможливо побудувати фабрики, здатні виробляти найсучасніші мікросхеми.

Обмеження вже коштували галузі чималих втрат. Американські компанії були змушені попередити інвесторів, що втрата доступу до китайського ринку коштуватиме їм мільярдів доларів доходу. Щоб зрівняти умови гри — і стиснути кільце навколо нових зусиль Китаю щодо виробництва чіпів — адміністрація Байдена лобіювала накладення таких самих обмежень з боку Токіо та Гааги на їхні компанії.

Раніше цього тижня уряд Нідерландів заявив, що готує обмеження на певні види машин для виробництва мікросхем. Нова пропозиція стримає експорт так званої літографії з зануренням, додавши цей вид до вже існуючих обмежень.  Це обладнання має вирішальне значення для виробництва найсучасніших мікросхем у світі.

Очікується, що нові правила будуть опубліковані до літа, про це йдеться у надісланому міністром зовнішньої торгівлі уряду законодавцям листі.  Але, на відміну від США, уряд Нідерландів не обговорював обмежень для своїх громадян і не вказував обмежень на кінцеве використання чіпів.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі