США ввели обмеження на експорт напівпровідників до Китаю, Пекіну загрожують серйозні збитки — NYT

08 жовтня, 2022, 02:12 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Це може відкинути технологічний розвиток КНР на роки назад.

Напружені стосунки між Китаєм та США продовжують загострюватися. У п’ятницю, 7 жовтня, адміністрація Джо Байдена оголосила про нові обмеження на продаж Китаю напівпровідникових технологій, виготовлених у будь-якій точці світу з допомогою американського обладнання. Цей крок покликаний скоротити доступ Пекіна до критично важливих технологій, необхідних у багатьох сферах — від створення надсучасних комп’ютерів до виробництва зброї. Про це повідомляє The New York Times

Пакет обмежень, опублікований Міністерством торгівлі США, спрямований значною мірою на уповільнення прогресу китайських військових програм, які використовують суперкомп’ютери для моделювання ядерних вибухів, керування гіперзвуковою зброєю та створення передових мереж для стеження за дисидентами та меншинами. 

Алан Естевес, заступник міністра торгівлі з питань промисловості та безпеки США, заявив, що його бюро працює над тим, щоб запобігти придбанню військовими, розвідувальними службами та службами безпеки Китаю конфіденційних технологій для військового застосування.

«Середовище загроз постійно змінюється, і сьогодні ми оновлюємо нашу політику, щоб переконатися, що ми справляємось із викликами, які створює КНР. Наразі ми продовжуємо нашу інформаційну роботу та координацію з союзниками та партнерами», — сказав він. 

Водночас, у Вашингтоні визнають, що поки не отримали обіцянок того, що країни-союзники запровадять подібні заходи.

Експерти з технологій заявляють, що нові правила запроваджують чи не найширший експортний контроль за останнє десятиліття. Їх порівнюють із санкціями адміністрації Дональда Трампа проти компанії Huawei, але нинішні обмеження встановлюють більш комплексну політику, яка припинить експорт найсучасніших продуктів низці китайських технологічних компаній і практично нівелює здатність Китаю самостійно виробляти передові чіпи. Це може відкинути технологічний прогрес країни на роки назад. 

Читайте також: Китай на полях Генасамблеї ООН знову жорстоко озвучив свої претензії на Тайвань

Related video

Раніше США звинуватили Росію та Китай у потуранні Кім Чен Ину, що дозволяє Північній Кореї уникнути санкцій Ради Безпеки ООН.

Підготував/ла : Олександр Кричковський
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК