Японія обмежить експорт обладнання для виробництва мікросхем в Китай — ЗМІ

04 лютого, 2023, 16:46 Роздрукувати
Відправити
Відправити

У нових правилах Японії не буде конкретно згадуватися Китай, щоб зменшити ризик помсти з боку Пекіна.

Уряд Японії почне обмежувати експорт сучасного обладнання для виробництва напівпровідників до Китаю навесні, після того, як внесе поправки до закону про валюту, які дозволять це зробити, повідомляє Reuters.

У нових правилах не буде конкретно згадуватися Китай, щоб зменшити ризик помсти з боку Пекіна.

Японія і Нідерланди погодилися приєднатися до Сполучених Штатів у припиненні поставок до Китаю обладнання для виробництва напівпровідників, виробленого такими компаніями, як Nikon Corp. і ASML Holdings, щоб зупинити Пекін у розробці і вдосконаленні мікросхем, які можуть бути використані для посилення його військової могутності, повідомили джерела Reuters, підтвердивши попередні повідомлення ЗМІ.

Однак лише Вашингтон визнав існування цієї угоди і поки що не оприлюднив жодних деталей щодо того, яке саме обладнання буде обмежене для експорту.

Читайте також: США домовились з Нідерландами та Японією про обмеження для виробництва мікросхем у Китаї

Раніше повідомлялося, що США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.

Related video

Також США розпочинають партнерство з Індією, яке, як сподівається американський президент Джо Байден, допоможе країнам конкурувати з Китаєм у сферах військової техніки, напівпровідників і штучного інтелекту.

 

Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю Китай намагається посилити вплив на США через штат Юта – АР Вже не раз політики Юти діяли на користь Пекіна, йдеться у журналістському розслідуванні. Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем та встановив із Китаєм Гондурас є дев'ятим дипломатичним союзником, якого Тайвань втратив на користь Китаю з моменту вступу на посаду президента Цай Інвень. Китай не виявив інтересу до пропозиції США про телефонну розмову Байдена з Сі Цзіньпіном — Reuters Байден хотів провести переговори з Сі після інциденту з китайським шпигунським аеростатом. Президентка Тайваню ознайомилася з підготовкою військових перед візитом до США Цай Інвень відвідала одну з військових баз острова. Філіппіни та Китай провели переговори про вирішення «морських суперечок» на тлі загострення напруги в регіоні Філіппіни закликають утримуватись від «агресивних дій».
Підготував/ла : Анастасія Гурін
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК