Уряд Японії почне обмежувати експорт сучасного обладнання для виробництва напівпровідників до Китаю навесні, після того, як внесе поправки до закону про валюту, які дозволять це зробити, повідомляє Reuters.
У нових правилах не буде конкретно згадуватися Китай, щоб зменшити ризик помсти з боку Пекіна.
Японія і Нідерланди погодилися приєднатися до Сполучених Штатів у припиненні поставок до Китаю обладнання для виробництва напівпровідників, виробленого такими компаніями, як Nikon Corp. і ASML Holdings, щоб зупинити Пекін у розробці і вдосконаленні мікросхем, які можуть бути використані для посилення його військової могутності, повідомили джерела Reuters, підтвердивши попередні повідомлення ЗМІ.
Однак лише Вашингтон визнав існування цієї угоди і поки що не оприлюднив жодних деталей щодо того, яке саме обладнання буде обмежене для експорту.
Раніше повідомлялося, що США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.
Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.
Також США розпочинають партнерство з Індією, яке, як сподівається американський президент Джо Байден, допоможе країнам конкурувати з Китаєм у сферах військової техніки, напівпровідників і штучного інтелекту.