Ймовірність військового конфлікту США з Китаєм "дуже висока", заявив провідний конгресмен-республіканець

Поділитися
У Демократичній партії не погоджуються.

Новий голова Комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США Майк Маккол вважає, що ймовірність військового конфлікту з Китаєм через Тайвань "дуже висока", передає Reuters.

"Я сподіваюся, що він помиляється... Але я думаю, що він правий", - прокоментував Маккол слова генерала Майка Мініхана, очільника Командування повітряної мобільності, який заявив у п'ятницю: "Моя інтуїція підказує мені, що ми воюватимемо у 2025 році".

Думка генерала не відображає думку Пентагону, але показує стурбованість на найвищому рівні американських військових з приводу можливої спроби Китаю встановити контроль над Тайванем, який Китай вважає своєю провінцією.

І в США, і на Тайвані в 2024 році відбудуться президентські вибори, що потенційно створить можливість для Китаю застосувати військову силу, вважає Мініхан.

Маккол сказав, що якщо Китай не зможе безкровно взяти під контроль Тайвань, то розглядатиме можливість військового вторгнення. "Ми повинні бути готові до цього", - наголосив він.

Республіканець звинуватив демократичну адміністрацію президента Джо Байдена у проектуванні слабкості після невдалого виведення військ з Афганістану, що може зробити війну з Китаєм більш імовірною.

Білий дім відмовився коментувати висловлювання Маккола.

Тим часом головний демократ у комітеті збройних сил Палати представників Адам Сміт заявив, що війна з Китаєм "не тільки не неминуча, а й вкрай малоймовірна", при цьому "Сполучені Штати повинні бути спроможними стримувати Китай від військових дій проти Тайваню".

“У нас дуже небезпечна ситуація у Китаї. Але я думаю, що генерали мають бути дуже обережними, кажучи, що ми йдемо на війну, що вона неминуча", - наголосив він, висловивши впевненість у тому, що уникнути цього конфлікту можливо, якщо обрати правильний підхід.

Міністр оборони США Ллойд Остін раніше цього місяця заявив, що він сумнівається, що активізація військової діяльності Китаю поблизу Тайванської протоки є ознакою неминучого вторгнення Пекіна на острів.

Раніше ZN.UA писало про те, що владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі