На тлі конкуренції з Китаєм США поглиблюють співпрацю з Індією 

Поділитися
На тлі конкуренції з Китаєм США поглиблюють співпрацю з Індією  © Shutterstock
Вашингтон намагається заохотити компанії з обох країн до співпраці.  

США розпочинають партнерство з Індією, яке, як сподівається американський президент Джо Байден, допоможе країнам конкурувати з Китаєм у сферах військової техніки, напівпровідників і штучного інтелекту. Про це повідомляє Reuters.

Вашингтон хоче розгорнути більше західних мереж мобільного зв'язку на субконтиненті, щоб протистояти китайській компанії Huawei Technologies Co Ltd (HWT.UL), запросити більше індійських фахівців з комп'ютерних мікросхем до США, а також заохотити компанії з обох країн до співпраці у сфері військового обладнання, такого як артилерійські системи.

Проте Білий дім зіштовхнувся з важкою битвою на кожному фронті, включаючи американські обмеження на передачу військових технологій і візи для робітників-іммігрантів, а також давню залежність Індії від Москви в питаннях військової техніки - проблеми, які він сподівається тепер вирішити.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван і його індійський колега Аджит Довал провели зустріч з високопосадовцями обох країн у Білому домі, щоб запустити американсько-індійську ініціативу щодо критично важливих і нових технологій.

«Великий виклик, який кидає Китай - його економічна практика, агресивні військові дії, намагання домінувати в галузях майбутнього і контролювати ланцюги поставок майбутнього, мають глибокий вплив на мислення в Делі», - сказав Салліван.

«Це ще одна велика фундаментальна частина загальної стратегії, спрямованої на те, щоб поставити весь демократичний світ в Індо-Тихоокеанському регіоні в сильне становище... Це стратегічна ставка двох лідерів на те, що створення глибшої екосистеми між Сполученими Штатами та Індією буде служити нашим стратегічним, економічним і технологічним інтересам», - додав він.

Індія розчарувала Вашингтон своєю участю у військових навчаннях з Росією і збільшенням закупівель сирої нафти в РФ, що є ключовим джерелом фінансування війни Кремля проти України. Але Вашингтон підтримує більш жорстку позицію Індії щодо Китаю.

У понеділок, 30 січня, Салліван і Довал взяли участь у заході Торгової палати за участю керівників компаній Lockheed Martin Corp (LMT.N), Adani Enterprises (ADEL.NS) і Applied Materials Inc. (AMAT.O).

Хоча Індія є частиною підписаного адміністрацією Байдена проекту Індо-Тихоокеанської економічної структури (IPEF) щодо взаємодії з Азією у сфері ланцюгів поставок, чистої енергії та боротьби з корупцією, вона відмовилася приєднатися до переговорів щодо торговельного компоненту IPEF.

Нова ініціатива також передбачає спільні зусилля в галузі космосу і високопродуктивних квантових обчислень.

Компанія General Electric Co (GE.N), тим часом, просить уряд США про дозвіл на виробництво реактивних двигунів разом з Індією, які будуть використовуватися в літаках, що експлуатуються і виробляються в Індії, згідно з повідомленням Білого дому, який заявляє, що наразі триває розгляд цього питання.

Раніше повідомлялося, що США досягли угоди з Нідерландами та Японією щодо обмеження експорту деяких передових машин для виробництва мікросхем у Китаї.

Також США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі