На тлі конкуренції з Китаєм США поглиблюють співпрацю з Індією 

Поділитися
На тлі конкуренції з Китаєм США поглиблюють співпрацю з Індією  © Shutterstock
Вашингтон намагається заохотити компанії з обох країн до співпраці.  

США розпочинають партнерство з Індією, яке, як сподівається американський президент Джо Байден, допоможе країнам конкурувати з Китаєм у сферах військової техніки, напівпровідників і штучного інтелекту. Про це повідомляє Reuters.

Вашингтон хоче розгорнути більше західних мереж мобільного зв'язку на субконтиненті, щоб протистояти китайській компанії Huawei Technologies Co Ltd (HWT.UL), запросити більше індійських фахівців з комп'ютерних мікросхем до США, а також заохотити компанії з обох країн до співпраці у сфері військового обладнання, такого як артилерійські системи.

Проте Білий дім зіштовхнувся з важкою битвою на кожному фронті, включаючи американські обмеження на передачу військових технологій і візи для робітників-іммігрантів, а також давню залежність Індії від Москви в питаннях військової техніки - проблеми, які він сподівається тепер вирішити.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван і його індійський колега Аджит Довал провели зустріч з високопосадовцями обох країн у Білому домі, щоб запустити американсько-індійську ініціативу щодо критично важливих і нових технологій.

«Великий виклик, який кидає Китай - його економічна практика, агресивні військові дії, намагання домінувати в галузях майбутнього і контролювати ланцюги поставок майбутнього, мають глибокий вплив на мислення в Делі», - сказав Салліван.

«Це ще одна велика фундаментальна частина загальної стратегії, спрямованої на те, щоб поставити весь демократичний світ в Індо-Тихоокеанському регіоні в сильне становище... Це стратегічна ставка двох лідерів на те, що створення глибшої екосистеми між Сполученими Штатами та Індією буде служити нашим стратегічним, економічним і технологічним інтересам», - додав він.

Індія розчарувала Вашингтон своєю участю у військових навчаннях з Росією і збільшенням закупівель сирої нафти в РФ, що є ключовим джерелом фінансування війни Кремля проти України. Але Вашингтон підтримує більш жорстку позицію Індії щодо Китаю.

У понеділок, 30 січня, Салліван і Довал взяли участь у заході Торгової палати за участю керівників компаній Lockheed Martin Corp (LMT.N), Adani Enterprises (ADEL.NS) і Applied Materials Inc. (AMAT.O).

Хоча Індія є частиною підписаного адміністрацією Байдена проекту Індо-Тихоокеанської економічної структури (IPEF) щодо взаємодії з Азією у сфері ланцюгів поставок, чистої енергії та боротьби з корупцією, вона відмовилася приєднатися до переговорів щодо торговельного компоненту IPEF.

Нова ініціатива також передбачає спільні зусилля в галузі космосу і високопродуктивних квантових обчислень.

Компанія General Electric Co (GE.N), тим часом, просить уряд США про дозвіл на виробництво реактивних двигунів разом з Індією, які будуть використовуватися в літаках, що експлуатуються і виробляються в Індії, згідно з повідомленням Білого дому, який заявляє, що наразі триває розгляд цього питання.

Раніше повідомлялося, що США досягли угоди з Нідерландами та Японією щодо обмеження експорту деяких передових машин для виробництва мікросхем у Китаї.

Також США шляхом експортного контролю намагатимуться обмежити китайське виробництво чіпів пам'яті без спеціалізованого військового застосування. Обмеження передбачають заборону на постачання американського обладнання для виробництва мікросхем на заводи в Китаї, які виробляють передові мікросхеми NAND.

Крок адміністрації Байдена щодо блокування експорту передових комп'ютерних чіпів до Китаю сигналізує про новий етап у відносинах між двома найбільшими економіками світу. Це гостра конкуренція за звання провідної технологічної та військової держави світу, пише AP NEWS.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі