ЄС повинен відповісти на нові експортні правила Китаю — МЗС Нідерландів

Поділитися
Пекін запровадив обмеження на експорт деяких матеріалів для виробництва напівпровідників.  

ЄС повинен відреагувати на нові правила, запроваджені Китаєм, які вимагають ліцензії на експорт двох металів, що широко використовуються у виробництві напівпровідників. Про це заявило Міністерство закордонних справ Нідерландів, повідомляє Reuters.

Рішення Китаю, яке стосується деяких матеріалів із галію і германію, оголошене 3 липня, є відповіддю на нещодавні експортні обмеження, запроваджені США і союзниками для уповільнення технологічного і військового прогресу Пекіна.

У п'ятницю, 30 червня Нідерланди запровадили нові правила, що вимагають ліцензії на експорт обладнання для виробництва мікросхем, виробленого ASML — найбільшою компанією країни у цій сфері. Нідерланди, як і Пекін, заявили, що нові правила не спрямовані проти якоїсь однієї країни.

"Якою мірою це матиме наслідки для європейської та нідерландської економіки, буде залежати від того, як Китай їх виконуватиме. З огляду на повноваження, які Європейський Союз має в торговельній політиці, ЄС повинен в першу чергу звернутися до Китаю з приводу цих заходів", - йдеться в заяві МЗС Нідерландів.

Раніше речник ЄС заявив, що блок стурбований новими експортними обмеженнями Китаю.

ЄС здійснює нагляд за торговельною політикою країн блоку, які мають єдиний внутрішній ринок товарів і послуг, але уряд Нідерландів стверджує, що його експортний контроль є питанням національної безпеки, яке належить до компетенції окремих країн-членів ЄС.

Пекін також посилався на потреби національної безпеки при запровадженні власних нових правил.

Міністр закордонних справ Нідерландів "підтримуватиме тісний контакт з Європейською комісією та іншими країнами-членами ЄС із цього приводу.

Раніше повідомлялося, що Пекін буде контролювати експорт деяких металів, які широко використовуються у напівпровідниковій промисловості. Це стало новим етапом в ескалації боротьби за доступ до високотехнологічних мікросхем між Пекіном і США.

Аналітики вважають, що рішення Пекіна обмежити експорт критично важливих мінералів ударить по ключових секторах у зусиллях ЄС із декарбонізації економіки і демонструє межі прагнень Заходу вивести ланцюги поставок далі від Китаю. Європа значною мірою залежить від Китаю в отриманні чистих технологій.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі