США готуються обмежити Китаю доступ до хмарних послуг з метою захисту технологій – WSJ

Поділитися
США готуються обмежити Китаю доступ до хмарних послуг з метою захисту технологій – WSJ © 24 канал
Вашингтон продовжує обмежувати можливості використання своїх технологій і послуг у КНР.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена розглядає можливість обмеження доступу до послуг хмарних обчислень США для китайських компаній, пише The Wall Street Journal із посиланням на людей, знайомих із питанням. Це може сильніше погіршити відносини між двома державами на тлі конфлікту щодо доступу до передових технологій.

Як зазначається, після потенційного нововведення американські постачальники хмарних сервісів, ймовірно, будуть зобов’язані отримувати дозвіл Вашингтона перед наданням клієнтам з КНР послуг хмарних обчислень, які передбачають використання передових чіпів зі штучним інтелектом.

За даними WSJ, пропоноване обмеження може стати шляхом закриття значної лазівки. Аналітики з національної безпеки попереджали, що компанії зі сфери штучного інтелекту Китаю мають здатність обійти наявні правила експортного контролю за допомогою хмарних сервісів. Такі послуги дозволяють отримати потужні обчислювальні можливості без придбання необхідного обладнання, зокрема чіпів з переліку підвищеного контролю.

Джерела розповіли, що оголошення нових обмежень очікується протягом найближчих тижнів у межах розширення політики Штатів щодо контролю експорту напівпровідників. 

У виданні нагадали, що Білий дім посилює нагляд за передачею чіпів, інших товарів і послуг китайським компаніям через занепокоєння щодо прогресу КНР у технологіях штучного інтелекту та їх потенційного застосування у військових цілях.

Водночас, на думку, наукового співробітника Джорджтаунського центру безпеки і перспективних технологій Емілі Вайнштейн, замість включення певних чіпів у хмарних сервісах до чорного списку, США могли б заборонити компаніям пропонувати послуги клієнтам, пов’язаним із військами, силовими чи розвідувальними службами в Китаї та інших країнах, що викликають занепокоєння.

Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи. Новим етапом у ескалації боротьби за доступ до високотехнологічних мікросхем між Пекіном і Вашингтоном стало рішення КНР контролювати експорт деяких металів, які широко використовуються у напівпровідниковій промисловості.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі