Спікер Палати представників США хоче зустрітися з Байденом перед розглядом законопроєкту про допомогу Україні — NBC

Поділитися
Спікер Палати представників США хоче зустрітися з Байденом перед розглядом законопроєкту про допомогу Україні — NBC © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Джонсон та його помічники просили про зустріч із президентом США кілька разів за останні два місяці.

Спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон хоче особистої зустрічі з президентом Джо Байденом, перш ніж почати розгляд схваленого в Сенаті законопроєкту з допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню. Про це повідомляє NBC News, посилаючись на джерело, близьке до Джонсона.

Джонсон та його помічники просили про зустріч із Байденом через високопоставлених чиновників Білого дому кілька разів за останні два місяці.

Останній запит про зустріч надійшов дещо більше тижня тому, за кілька днів до того, як Сенат остаточно схвалив двопартійний пакет про національну безпеку на 95 мільярдів доларів, а республіканці в Палаті представників оголосили імпічмент міністру внутрішньої безпеки Алехандро Майоркасу.

Прохання Джонсона про зустріч не обов'язково стосувалося сенатської версії законопроєкту з допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню, а, швидше, загального шляху просування законодавчого пакету.

Лідер республіканської більшості в Палаті представників Стів Скаліз заявив у вівторок, 13 лютого, що Байден "відмовляється" зустрічатися з Джонсоном.

Представник Білого дому вказав на те, що адміністрація Байдена назвала непослідовністю Джонсона щодо питання посилення безпеки на кордоні, заявивши, що йому потрібно завершити переговори “із самим собою” та припинити жертвувати потребами національної безпеки в ім'я політики.

"Ця мова тіла говорить: "Я знаю, що я в скрутному становищі. Будь ласка, виручіть мене", - заявило джерело телеканалу з Демократичної партії.

Байден зустрічався з Джонсоном та іншими лідерами Конгресу менше місяця тому, щоб обговорити двопартійну угоду щодо безпеки кордону, яка повинна була розблокувати схвалення допомоги Україні. Джонсон тоді назвав цю зустріч "продуктивною". Минулого місяця Байден також говорив із Джонсоном про безпеку кордонів.

Спікер Палати представників заявив, що будь-який пакет допомоги має супроводжуватися змінами у прикордонній політиці США. Однак цього місяця республіканці в Сенаті розкритикували двопартійний законопроєкт про безпеку кордонів, узгоджений між партіями. Як наслідок, лідер демократичної більшості в Сенаті вилучив положення щодо кордону із законопроєкту та окремо виніс на голосування пакет із допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню.

У понеділок, 12 лютого, Джонсон сказав, що Сенат "мав би повернутися до розробки законопроєкту і внести в нього реальні положення про безпеку кордонів, які б допомогли покласти край катастрофі”, розкритикувавши те, що законопроєкт Сенату про зовнішню допомогу не містить жодної згадки про “найбільш нагальну проблему” для США.

Тепер, коли Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню, який не передбачає широких змін у прикордонній політиці, один із варіантів для Джонсона включає винесення законопроєкту на голосування в Палаті представників, хоча цей сценарій видається все менш імовірним, оскільки республіканці висловлюють скептицизм щодо допомоги Києву.

Цього місяця Джонсон пропонував проголосувати за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю, але документ не набрав голосів, необхідних для схвалення за прискореною процедурою Палати представників. 

The Hill писало, що критика з боку Джонсона на адресу законопроєкту про допомогу Україні та іншим іноземним союзникам ставить питання про те, як і чи буде взагалі Конгрес ухвалювати цей пакет. Хоча за законопроєкт у Сенаті проголосувало більше десятка республіканців, Джонсон надсилає чіткі сигнали про те, що не винесе документ на розгляд Палати представників, оскільки у ньому бракує жорсткіших заходів з безпеки кордонів.

Відхилення законопроєкту в Палаті представників не означає, що дебати навколо фінансування України на Капітолійському пагорбі припиняться. Але це звужує можливості Конгресу для його ухвалення. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі