Демократ Том Суоцці переміг на спеціальних виборах до Палати представників Конгресу США в окрузі штату Нью-Йорк у вівторок, 13 лютого, скоротивши і без того незначну республіканську більшість. Про це повідомляє Reuters.
Місце стало “вакантним” після того, як Палата представників зробила надзвичайний крок, виключивши республіканця Джорджа Сантоса, якого звинуватили у шахрайстві, відмиванні грошей, розкраданні державних коштів, а також у неправдивих заявах.
Суоцці, який раніше вже був членом Палати представників, але покинув її, щоб балотуватися на посаду губернатора, на спеціальних виборах переміг представницю республіканців Мазі Піліп. Округ включає невеликий куток Нью-Йорка і деякі його східні передмістя.
Округ Нью-Йорка, який підтримував Байдена у 2020 році, а потім перейшов на бік республіканців на проміжних виборах у 2022 році, став полігоном для випробування меседжів обох партій напередодні виборів у листопаді, коли на кону стоятиме президентство і контроль над обома палатами Конгресу.
Поміркований демократ, Суоцці пообіцяв співпрацювати з республіканцями для вирішення складних проблем, включаючи міграційну кризу на південному кордоні США.
Імміграція стає центральним питанням напередодні потенційного матчу-реваншу між Байденом і колишнім президентом США Дональдом Трампом.
Піліп розкритикувала Суоцці та Демократичну партію через питання імміграції, звинувативши їх у нездатності контролювати пункти перетину кордону з Мексикою.
Суоцці назвав нападки Піліп оманливими і сказав, що їй бракує конкретики щодо вирішення питання безпеки кордону.
Він погодився з необхідністю посилення контролю і розкритикував республіканців за те, що вони відхилили угоду про безпеку кордонів, узгоджену в Сенаті, схвалення якої провалилося після того, як Трамп закликав республіканців відмовитися від неї.
Перемога Суоцці скорочує республіканську більшість спікера Палати Майка Джонсона до 219 республіканців проти 213 демократів, що ще більше ускладнить управління і без того важко керованою фракцією. Проблеми можна було помітити, для прикладу, минулого тижня, коли Палата представників не змогла ухвалити рішення про імпічмент міністра внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркаса. Палата проголосувала за імпічмент Майоркаса з другої спроби у вівторок,13 лютого.
На Джонсона чекає ще більше викликів, зокрема, щодо законопроєкту про допомогу Україні. Конгрес також спробує уникнути чергового припинення роботи уряду на тлі наближення дедлайну на початку наступного місяця.
Сенат США остаточно схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тепер документ повинна розглянути Палата представників, де він може зіштовхнутися зі значними перешкодами. Джонсон вже натякав, що може не винести законопроєкт на голосування.