Палата представників США пішла на канікули, так і не розглянувши законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на 95 млрд доларів. Про це повідомляє The Hill.
У четвер, 15 лютого, Білий дім розкритикував спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона за те, що він не виніс на голосування схвалений у Сенаті законопроєкт про допомогу союзникам.
Але Джонсон заявив, що законопроєкту не вистачає жорсткіших заходів з безпеки кордону, яких вимагали республіканці і він не буде просувати пакет у нижній палаті Конгресу.
Речник Білого дому Ендрю Бейтс у службовій записці, з якою ознайомилося The Hill, заявив, що Джонсон скоротив час роботи і йде на канікули "замість того, щоб покласти край шкоді, яку завдає національній безпеці".
"Кожен день, коли спікер Джонсон спричиняє погіршення нашої національної безпеки, Америка програє. І кожен день, коли він відкладає чесне голосування, авторитет республіканців у Конгресі перед американським народом падає. Втеча на дострокові канікули лише погіршує обидві проблеми", - сказав Бейтс.
Керівництво Палати скасувало голосування на п'ятницю,16 лютого. Палата представників повернеться відновить роботу 28 лютого після канікул.
Бейтс зазначив, що розкол у Вашингтоні стався через кілька днів після того, як колишній член Палати представників демократ Том Суоцці переміг на спеціальних виборах у Нью-Йорку, внаслідок чого Демократична партія отримала ще одне місце у нижній палаті, яке належало республіканцям.
"Американський народ обурений шкодою, яку спікер Джонсон завдає національній безпеці Америки в ім'я політики, як довели виборці в Нью-Йорку", - сказав Бейтс.
"Але замість того, щоб припинити політизацію безпеки країни, спікер Джонсон скорочує час роботи і тікає, відправляючи Палату представників на дострокові, незаслужені канікули, продовжуючи зміцнювати криваві військові зусилля Росії та іранський режим ціною американської національної безпеки, робочих місць у США та наших найближчих альянсів", - додав він.
Бейтс сказав, що "законодавство про національну безпеку, яке розглядається, пройде в Палаті представників за двопартійної підтримки, як це вже сталося в Сенаті", додавши, що виборці у Нью-Йорку показали, що Республіканська партія буде притягнута до "відповідальності за підрив безпеки американських кордонів і важливих альянсів з питань національної безпеки".
У четвер Джонсон завдав удару у відповідь, зазначивши, що Білий дім відмовляється приймати прохання спікера про зустріч з президентом США Джо Байденом.
"Ця критика несерйозна. Президент, який провів більше календарного року у відпустці з моменту вступу на посаду, продовжує відмовлятися навіть від зустрічі зі спікером", - йдеться в заяві представника Джонсона Тейлора Хоулсі.
Республіканці місяцями вимагали, щоб законопроєкт про зовнішню допомогу включав рішення щодо посилення безпеки на кордоні. Але двопартійна угода щодо кордону, переговори про яку велися протягом декількох місяців, наштовхнулася на опір більшості республіканців у Сенаті після того, як колишній президент США Дональд Трамп, провідний претендент на участь у виборах від партії, закликав відкинути домовленості. Трамп, який сподівається використати питання кордону проти Байдена на виборах, заявив, що допомога союзникам США повинна надаватися у формі кредитів.
Минулого тижня лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер вилучив із законопроєкту положення про безпеку кордонів, запропонувавши окремий розгляд пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, за який і проголосував Сенат.
Джонсон, однак, тепер відкидає пакет без положень про безпеку кордонів, вимагаючи від Сенату підтримати консервативний законопроєкт про прикордонну політику, який республіканці Палати представників ухвалили минулого року, але який Шумер відмовився виносити на голосування.