Організував схему контрабанди мікроелектроніки військового призначення: в США судять росіянина Петрова

Поділитися
Організував схему контрабанди мікроелектроніки військового призначення: в США судять росіянина Петрова © delo.ua
Чоловікові загрожує багаторічне ув'язнення.

У Сполучених Штатах судять громадянина Росії, який, за даними слідства, надсилав до РФ електроніку для військової техніки.

Як йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства юстиції США, 33-річний Артур Петров, який має російсько-німецьке громадянство і мешкав на Кіпрі, звинувачується у порушенні експортного контролю, контрабанді, шахрайстві та відмиванні грошей - загалом за 11 пунктами, покарання за більшість з яких становить до 20 років позбавлення волі.

Затриманий 26 серпня на Кіпрі за запитом США росіянин брав участь у схемі закупівлі американської мікроелектроніки для виробників, які постачають зброю та інше обладнання російським військовим.

Чоловік, за допомогою підставних компаній у країнах-посередниках, купував в США та постачав до Росії мікроелектроніку  військового призначення.

Він працював на російське ТОВ «Електроком ВПК», який постачає російській армії зброю та інше обладнання. 

У Мін’юсті США наголосили, що  Петров усвідомлював, що ці поставки порушують експортний контроль США щодо Росії.

«Передбачуване створення та заснування заплутаної мережі підставних компаній демонструє ретельно продумані заходи, які противники вживають для викрадення конфіденційних технологій», — наголосили у Мін’юсті.

Петров купував мікроелектроніку в американських експортерів за допомогою очолюваної ним кіпрської підставної компанії Astrafteros Technokosmos LTD нібито для систем пожежної безпеки.

Придбані ним найменування товарів, зокрема включають мікроконтролери та інтегральні схеми, які знаходяться у Торгово-контрольному списку Міністерства торгівлі США та не можуть бути експортовані чи реекспортовані до Росії без відповідної ліцензії. 

Загалом в результаті реалізації цієї схеми до РФ було відправлено електронних компонентів військового призначення на понад чверть мільйона доларів.

28 серпня у Німеччині було заарештовано громадянина російського походження, якого слідство підозрює у постачанні до Росії деталей для виробництва безпілотників «Орлан-10». 

У січні влада США заарештувала громадянина Росії, засновника і мажоритарного власника криптовалютної біржі Bitzlato, за схему з переказу грошей, отриманих незаконним шляхом та відмивання коштів.

Кожен ввезений у РФ китайський або американський чип і напівпровідник, кожна поставлена в країну-агресорку пральна машина означають, що в росіян з'явилася ракета, яка може вбити українську дитину, і високотехнологічна начинка у гвинтокрила або танка, які вбиватимуть наших солдатів. Але що роблять Київ та його західні партнери, аби не допустити ввезення до РФ високотехнологічної продукції? Про це – у статті Володимира Кравченка "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі